U Ligi šampiona počeli revanš mečevi osmine finala

Fudbaleri Čelsija i Benfike prvi su četvrtfinalisti Lige šampiona. Dok je ekipa iz Lisabona upisala ubjedljiv trijumf protiv Briža, londonski 'plavci' nadoknadili su zaostatak iz prvog duela protiv Borusije Dortmund.

Čelsi i Benfika su u četvrtfinalu: Sterling i Haverc izbacili 'milionere', debakl Briža na Lušu Foto: CFC

Na kraju duela na Stemford bridžu, Čelsi je slavio rezultatom 2:0, dok je Benfika bila ubjedljiva - 5:1.

Haverc dva puta izvodio penal i odveo 'plavce' u četvrtfinale

Fudbaleri Čelsija nadoknadili su zaostatak iz prvog meča protiv Borusije, te su trijumfom 2:0 (1:0) u Londonu osigurali plasman u četvrtfinale. Podsjetimo, na Vestfalenu je bilo 1:0 za 'milionere'.

Čelsi je od početka krenuo ofanzivno i neprestano su se ređale šanse pred golom gostiju.

U 28. minutu vidjeli smo sjajan šut Haverca iz kaznenog prostora – golman Majer već je bio savladan, ali je lopta pogodila stativu. Kroz desetak minuta, opet je u glavnoj ulozi bio Haverc. On je pogodio mrežu ‘milionera’, ali je gol poništen zbog ofsajda Sterlinga.

Ipak, u 44. minutu – ofsajda nije bilo i ‘plavci’ su stigli do vođstva. Lopta je na desetak metara od gola stigla do Sterlinga, koji je prvo promašio, a potom prošao Rojsa i šutnuo snažno pod prečku. Na koji je način Sterling doveo Čelsi u vođstvo, pogledajte ovdje.

Nedugo pošto je počelo drugo poluvrijeme, uslijedio je penal za domaće. Loptu je uzeo Kai Haverc, ali je pogodio stativu. No, jedan od prvotimaca Borusije ranije je ušao u šesnaesterac, pa je Haverc ponovio šut – u istu stranu, na isti način, no ovog je puta pogodio. Oba Havercova šuta sa 'bijele tačke' pogledajte ovdje.

Mreža njemačkog sastava tresla se i u 77. minutu. Pogodio je tada Galager, ali je ranije tokom akcije ipak bio ofsajd, te je njegov gol opravdano poništen.

Borusija je do kraja pritiskala, ali nije uspjela doći do konkretnije šanse iz koje bi izborila produžetke.

Goleada u Lisabonu uz dva gola Ramoša

Benfika je večeras bila još ubjedljivija protiv Briža nego u prvom duelu. Na kraju utakmice na Lušu bilo je 5:1 (2:0), a prvi meč okončan je takođe trijumfom 'orlova' (2:0).

Tek što je meč počeo, Žoao Mario je petom poslao loptu u mrežu gostiju, no prethodno je jedan od igrača Benfike bio u ofsajdu, pa je pogodak poništen.

U ostatku prvog dijela gotovo da smo gledali ‘viktoriju’ pred golom Belgijanaca, a u 38. minutu konačno je uslijedio prvi pogodak. Bila je to brza akcija ‘orlova’, na čijem je kraju pogodio Rafa Silva. Njegov gol pogledajte ovdje.

U sudijskoj nadoknadi bilo je 2:0, a strijelac je bio Gonsalo Ramoš, koji je prvo publiku ‘častio’ sa nekoliko atraktivnih driblinga, a onda poslao loptu u mrežu. Kako je to izgledalo, pogledajte ovdje.

Ramoš je pogodio i u 58. minutu, nakon što ga je odlično uposlio Grimaldo. Drugi večerašnji gol Ramoša pogledajte ovdje.

Kroz 14 minuta – 4:0. Ovog puta gol je postignut iz penala, a strijelac je bio Žoao Mario. Nije to bilo sve - u 77. minutu su se domaći navijači još jednom radovali. U strijelce se upisao David Nereš.

Da gosti u dvomeču protiv Portugalaca ipak postignu gol, pobrinuo se Mejer u 87. minutu, što je bio i konačan rezultat. Njegov gol pogledajte ovdje.

Rezultati: Čelsi – Borusija Dortmund 2:0 (prvi meč: 0:1), Benfika – Briž 5:1 (prvi meč: 2:0).

Sjutra: Bajern – Pari Sen Žermen (prvi meč: 1:0), Totenhem – Milan (prvi meč: 0:1).

Utorak (14. mart): Porto – Inter (prvi meč: 0:1), Mančester Siti – Lajpcig (prvi meč: 1:1).

Srijeda (15. mart): Napoli – Ajntraht (prvi meč: 2:0), Real Madrid – Liverpul (prvi meč: 5:2).