Društvo

Ćeman: Negativan uticaj na realni sektor nije u skladu sa planovima razvoja sjevera

"Mišljenja smo da narušavanje tržišne zdrave utakmice i stavljanje bilo koga, a posebno malih i mikro preduzeća u podređen položaj, ne doprinosi viziji razvoja sjevera, koja će se temeljiti i na podršci postojećim privrednim društvima koja su i do sada činila privredu sjevera, čuvala je i unaprijeđivala, koliko su im okolnosti dopuštale", ističe Ćeman

Ćeman: Negativan uticaj na realni sektor nije u skladu sa planovima razvoja sjevera Foto: demokrate
Portal AnalitikaIzvor

"Poštovani drvoprerađivači sa sjevera Crne Gore, upoznavši se sa problematikom koju ste u javnom obraćanju iznijeli, mišljenja smo da sa stanovišta zdravog privrednog poslovanja imate pravo na nezadovoljstvo. Naime, realni sektor, a posebno njegova proizvodna sekcija, predstavlja temelj za opšti drustveni razvoj. Iznad svega zbog pozitivnih posljedica koje razvijena priveda stvara u opštem društvenom kontekstu (od mikroekonomskih do kulturnih)", saopštio je poslanik Demokrata u Skupštini Crne Gore Albin Ćeman.

Kako dodaje, finansijske posljedice koje su predočili moraju se suzbiti, a najefikasniji način je preventivni korak i uspostavljanje ravnopravnih tržišnih uslova.

"Dio koncesione naknade, koji se, kroz tokove državnog novca opredijeljenog Zakonom za lokalne samouprave na sjeveru, njima uplaćuje, nije bez značaja za sjeverne opštine i predstavlja jedan od elementarnih izvora finansiranja. Stoga smo mišljenja da narušavanje tržišne zdrave utakmice i stavljanje bilo koga, a posebno malih i mikro preduzeća u podređen položaj, ne doprinosi viziji razvoja sjevera, koja će se temeljiti i na podršci postojecim privrednim društvima koja su i do sada činila privredu sjevera, čuvala je i unaprjeđiivala, koliko su im okolnosti dopuštale", ističe Ćeman.

Takođe, mišljenja su kako se navodi u saopštenju, da aktuelne uslove treba redefinisati i omogućiti drvoprerađivačima ravnopravne uslove za dalji rad i opstanak njihovih firmi, a time i omogućiti nesmetanu egzistenciju i radni angažman za više od 450 zaposlenih.

Portal Analitika