''Ono pogađa mnogo više žena od onih koje su mu neposredno izlozene i šalje im poruku da se klone javnog života. Vrste, obim i posledice javnog nasilja koje podnose žene i muškarci nisu iste: žene ga doživljavaju nesrazmjerno više i sa mnogo težim posledicama , posebno zato što zadire u privatni život i moral, koji u tradicionalnim sredinama poput naše imaju ogroman značaj za društveni i profesionalni ugled žena. Osim toga ova vrsta nasilja često uključuje seksualno uznemiravanje, uvrede seksualne prirode i seksizam kakav nije svojstven napadima na muškarce u javnom životu'', navodi se u saopštenju.
Kako dodaju, pored ranije osude seksističkih napada na ministarku Bratić, Centar za ženska prava snažno osuđuje napad na Sanju Damjanović, kao i neprimjerene komentare poslanika Slavena Radunovića na račun bivše ambasadorke Crne Gore u Njemačkoj, ali i sve druge napade na žene u javnom prostoru čiji je uzrok diskriminacija žena, a ne njihova politička i ideološka uvjerenja.
''Ne prihvatamo ni lažni protekcionizam i pokušaje da se žene instrumentalizuju kroz navodnu podršku, samo i isključivo onda kada su ideološki “ispravne”, kad služe ideološkoj/političkoj svrsi. Zajedničko svim ženama u Crnoj Gori, bez obzira na to na kojoj su ”strani”, je to što su predmet mržnje zbog svog pola, zbog toga što su žene. Stoga želimo da snažno podržimo sve žene koje su izložene nasilju u javnom prostoru, bez obzira na njihovo političko opredjeljenje, etničku pripadnost, vjeru i nacionalnost. Pozivamo javnost Crne Gore na jedno snažno NE mržnji koja svakog dana ugrožava ljudska prava i dostojanstvo ne samo žena koje su joj direktno izložene, nego i svih žena na koje se ovakve poruke posredno odnose'', zaključuje se u saopštenju.