Barani i dalje na nuli

Crna serija bez kraja: Mornar poražen i u Subotici

Košarkaši Mornara ni nakon šest kola nemaju pobjedu u ABA ligi.

Crna serija bez kraja: Mornar poražen i u Subotici Foto: ABA

Izabranici Mihaila Pavićevića večeras su u Subotici poraženi od Spartaka, rezultatom 85:64 (27:14, 20:21, 15:13, 23:16).

Premda su domaći sve vrijeme bili u prednosti, meč je riješen u uvodnim trenucima završne četvrtine.

Bolje su meč otvorili domaći, koji su već u prvoj četvrtini uspjeli da steknu dvocifrenu prednost. Ključni akter u prvom dijelu utakmice bio je Stefan Momirov, koji je do odlaska na odmor ubacio četiri trojke.

No, odgovarao je na to na drugoj strani Lovro Buljević, koji je u prvom dijelu pogodio tri trojke. Ipak, nijesu Barani do kraja drugog perioda uspjeli da smanje prednost, te je Spartak vodio rezultatom 47:35.

Iako je Mornar u trećoj četvrtini zaostatak svodio na jednocifrenu brojku, Subotičani su furiozno otvorili završni period – nakon tri minuta vodili su 69:52 i bilo je izvjesno kako će Mornar i nakon šestog kola ostati na nuli.

Momirov je predvodio domaće sa 17 poena, a na suprotnoj strani su najefikasniji bili Buljević i Dženkins sa po 21.