Predsjednik Koordinacionog odbora, Milan Vukčević, kazao je agenciji Mina-business da očekuje veći odziv radnika nego što je to do sada bio slučaj.
On je podsjetio da su iz Vlade najavili mogućnost prodaje imovine »Radoja Dakića« po parcelama, kako bi se riješio taj problem.
Vukčević tvrdi i da je parcela od 50 hiljada metara kvadratnih, na lokaciji Cetinjski put, izuzeta je iz sudske prodaje djelovanjem organizovanog kriminala, ali i pojedinih državnih i organa lokalne samouprave, advokata i drugih nosilaca javnih ovlaštenja.
»Na protestu ćemo saopštiti ko su akteri i potpisnici i tražiti da nam se saopšti ko sada ima založno pravo na toj parceli«, poručio je Vukčević.
Koordinacioni odbor će, kako je najavio, predložiti da se organizuje sastanak sa premijerom Igorom Lukšićem, prije nego što bude donesena odluka o prijavi specijalnom tužiocu za organozavini kriminal i podnošenja tužbe za pravično zadovoljenje nematerijalne štete prouzrokovane povredom prava na otuđenje.
Radnici »Radoja Dakića« od početka 2009. godine organizuju mirne proteste i traže hitno izvršenje sudskih presuda koje podrazumijevaju isplatu 37 miliona eura.
Glavnica duga iznosi oko 30 miliona eura, pripadajuće kamate koje je potvrdio Viši sud još sedam miliona eura, a pravo na isplatu ima 1,65 hiljada bivših radnika.
Radnicima je pravosnažnim sudskim presudama dodijeljeno zemljište vrijedno oko 40 miliona eura koje ne mogu da prodaju.
Kompanije Zetagradnja i »Čelebić« su 27. oktobra prošle godine odustale od kupovine tog zemljišta, površine 221 hiljadu kvadratnih metara, za koje su nudili 35,4 miliona eura.
Konzorcijum šest crnogorskih firmi, kojeg su činili Voli, Bemax, Novi Volvox, Kroling, Normal kompani /Company/ i Master inženjering za zemljište je nudio 27 miliona eura.