On je kazao da su predstavnici svih partija u Odboru jedinstveni da se o zaključivanju aranžmana raspravlja u parlamentu i nada se da će to podržati i Ministarstvo finansija.
Biće potrebe da se Skupština uključi u priču oko eventualnog aranžmana sa MMF-om, da li kroz predlaganje posebnog zakona o tome, što je praksa u nekim drugim državama ili putem zaključaka, rekao je Damjanović novinarima nakon sastanka sa Misijom MMF-a koja već više od sedmicu boravi u Crnoj Gori.
Iz Vlade su, tokom rasprave o budžetu krajem prošle godine, saopštili da su spremni da dostave Skupštini na razmatranje aranžman sa MMF-om ukoliko se budu odlučili za tu opciju zaduživanja. Vlada prema propisima nije obavezna da eventualni aranžman dostavi Skupštini. - Vlada treba sama da odluči hoće li zaključiti aranžman sa MMF-om. Do ovog trenutka Vlada nije tražila zaključivanje aranžmana - saopštio je Damjanović i podsjetio da će Vlada u slučaju zaključivanja aranžmana morati da dostavi određeni program i uslove. On nije isključio mogućnost da bi u slučaju zaključivanja aranžmana moglo doći i do rebalansa budžeta, ali će to biti riješeno u pregovorima MMF-a i Vlade. Damjanović je kazao da su tema sastanka sa Misijom bili i predlozi zakona o centralnoj banci i bankama, koji bi trebalo uskoro da se nađu na dnevnom redu Skupštine.
On je rekao da su članovi Odbora obavijestili predstavnike MMF-a da se poslanici još nijesu upoznali sa odredbama tih propisa i da bi bilo neophodno da se Odbor uključi u finalizaciju predloga zakona iz bankarskog sektora.