Tuzani u petoj seriji penala mogli sve da riješe, a onda se sve preokrenulo

Fudbalerima Dečića malo je falilo da se plasiraju u plej-of Lige konferencija. Njih je večeras u Nikšiću nakon drame i penala na kraju eliminisao HJK Helsinki. Nakon svega viđenog, samo se može reći - kakva šteta. Tuzani su imali ogromnu šansu, a pritom je i upitno da li dalje ide bolji tim.

Kakva šteta: Dečić neće igrati u plej-ofu, nevjerovatno je koliko im je malo falilo Foto: HJK

Nakon produžetaka bilo je  2:1 - 2:1 (1:1), a poslije penala 3:4. Podsjetimo, prvi duel u Finskoj okončan je pobjedom HJK-a (1:0).

Tuzani su večeras kraj Bistrice bili bolji, naročito u prvom dijelu, u kojem su imali četiri kolosalne prilike – a iskoristili su jednu, kada je pogodio Pulejo. No, u finišu prvog dijela, Plandž je kaznio domaće za promašaje. U nastavku je Dečić imao manje šansi, činilo se kako je HJK nadomak prolaza, a onda, u 95. minutu, Tuzani su potpuno zasluženo stigli do produžetaka – strijelac je bio ‘rezervista’ Mašović.

Kako u produžecima nije bilo pogodaka, uslijedili su penali. Pritom, Dečić je u petoj seriji imao 'meč loptu', a do kraja šeste se sve preokrenulo.

Tokom penala, prvo je za Dečić pogodio Božović, a onda je Nikić odbranio penal Lingmanu. Zatim je precizan bio Čagas, a na 2:1 je smanjio Ervin.

Nakon toga je Stijepović poslao loptu pored stative, da bi Nikić skinuo još jedan penal, ovog puta Meriluotou. U četvrtoj seriji je Mašović pogodio i Dečić je bio jako blizu. No, uzvratio je na to Tomas.

Camaj je u petoj seriji mogao da odvede Dečić u plej-of, ali je njegov šut zaustavio golman HJK-a Nijhuis. Moler je potom pogodio i bilo je 3:3.

U šestoj seriji, Džonatan Drešaj nije uspio da pogodi, ali jeste Palumec i HJK je otišao dalje.

Što se same utakmice tiče, u uvodnih dvadesetak minuta, naš prvak imao je jednu veliku priliku. Malešević je asistirao Matiću koji je dobro pokušao glavom, ali pravo u golmana Nijhujsa.

Dečić je do vođstva stigao u 26. minutu. Finci su se spetljali na sredini, sjajno se snašao Pulejo koji im je ukrao loptu, potom se dao u solo prodor do ivice šesnaesterca, a odatle je izvrsno šutirao i zatresao mrežu.

Šest minuta kasnije, moglo je biti 2:0. Kajević je bio u prilici, uputio je šut iskosa ka suprotnom uglu, ali je lopta otišla pored stative. Do kraja prvog dijela vidjeli smo još jednu veliku priliku za Tuzane, ali ni Striković se nije upisao u strijelce.

I onda, nakon niza promašaja, uslijedila je kazna. U 43. minutu, Plandž je dobio loptu, raspalio je sa 18 metara - pravo u lijevi ugao Nikićevog gola, pri čemu je golman Dečića bio nemoćan u toj situaciji.

U 50. minutu se tresla stativa gola gostiju. Nakon kornera, Stijepović je glavom šutnuo - malo je falilo za gol.

Kroz 10 minuta smo vidjeli odličan pokušaj Čagasa sa gotovo 25 metara, ali je lopta otišla tik uz stativu.

Nikić je u 72. minutu briljantno intervenisao i sačuvao nadu Tuzana - Ervin je izašao sam ispred njega, doduše nije baš najbolje šutnuo, a čuvar mreže Dečića uspio je da odbrani uz atraktivnu paradu.

Dečić je očajnički pokušavao da stigne do gola i produžetaka i uspio je u tome, i to u petom minutu nadoknade. Drešaj je uputio centaršut, Stijepović je glavom proslijedio loptu ka drugoj stativi, Mašović je ugurao u gol. Gledao se nakon toga VAR, ta je situacija dugo trajala, ali na kraju je odluka ostala nepromijenjena i meč je ušao u produžetke.

Gosti su nešto agresivnije ušli u prvi produžetak, tresla se i prečka gola Dečića, ali brzo je uspostavljena ravnoteža na terenu, pri čemu novih golova nije bilo. Ostalo je tako i nakon drugog produžetka i uslijedili su jedanaesterci.