I danas bilo izgreda, Mladost izvjesno u baražu, Rudar sada samo čudo može spasiti

Nakon 33. kola Meridianbet Prve CFL, promjena na čelu tabele nema - Dečić i Budućnost bili su ubjedljivi, a Mornar je slavio u goleadi u Bijelom Polju. Mladost iz Donje Gorice gotovo je osigurala baraž, Rudar je jednom nogom u nižem rangu, a u Nikšiću je Petrovac ugasio nadu Sutjeske kako bi do kraja mogla ostati u trci za titulu.

Dečić i Budućnost deklasirali suparnike, Mornarov skok na treće mjesto, Sutjeska se oprostila od borbe za titulu Foto: FSCG

Dečić je bio dominantan u Pljevljima, gdje je lako slavio nad Rudarom, rezultatom 0:4 (0:2).

Meč je u potpunosti obilježio Nenad Gavrić, koji je pod Golubinjom upisao het-trik. Tuzani su već nakon uvodnih 10 minuta imali dva gola prednosti i već tada je bilo jasno kako je svako iznenađenje danas isključeno. Tako je i bilo - Gavrić je trećim golom u 56. minutu potvrdio trijumf gostiju, koji je do kraja bio još ubjedljiviji - zahvaljujući pogotku Stijepovića u 82. minutu.

Ubjedljiva je bila i Budućnost, koja je, nakon turbulentnih dešavanja u sopstvenim redovima, pružila izuzetno izdanje na gostovanju Arsenalu - 0:4 (0:1).

Mrežu Tivćana načeo je Igor Ivanović u 33. minutu, a pravo je čudo kako u prvom dijelu nije bilo još golova - jer, prilika je bilo na obje strane. U 54. minutu dogodio se detalj koji je i odlučio današnji meč - Dakić je dobio crveni karton zbog igre rukom u šesnaestercu, a to je bio i penal, iz kojeg je Despotović povećao na 0:2. Mreža Tivćana tresla se opet u 74. minutu - Vukotić je sa 16 metara iskosa prelijepo šutnuo i to je bilo neodbranjivo. Nije to bilo sve - konačnih 0:4 je u 84. minutu postavio Vasilije Adžić.

Prije osvrta na ostale utakmice, slijedi raspored preostalih mečeva koji očekuju Dečić i Budućnost.

Goleadu smo ispratili u Bijelom Polju, gdje je Jedinstvo na kraju poraženo od Mornara - 3:4 (2:3).

Bjelopoljci su poveli u drugom minutu - nakon greške suparničke odbrane, pogodio je Cvijović. Kroz šest minuta poravnao je Škrijelj, koji je nakon 'slaloma' šutirao iskosa, iz nimalo lake pozicije, poslavši loptu ispod prečke. U 12. minutu vidjeli smo novi gol Jedinstva. Opet je odbrana Mornara bila konfuzna, lopta je došla do Idrizovića, koji je izvrsno šutnuo sa 16 metara i pogodio. U finišu prvog dijela uslijedio je preokret - prvo je u 38. minutu poravnao Vušurović nakon očajne reakcije golmana Joksimovića, a u 40. je pogodio Ondong. I u toj situaciji je golman Bjelopoljaca prilično čudno reagovao - lopta mu je prošla kroz ruke.

Nedugo po početku drugog poluvremena, Brandao de Souza je izjednačio na 3:3, da bi novo vođstvo Baranima donio Ondong u 72. minutu. To je, kako se ispostavilo, bio i konačan rezultat.

Mornar je sada treći na tabeli, pošto je Sutjeska pred svojim navijačima poražena od Petrovca, rezultatom 0:1 (0:1).

Utakmica kraj Bistrice ostala je u sjenci incidenata, o kojima opširnije možete čitati u posebnom tekstu u nastavku.

Opet incidenti na našim terenima: Navijači Sutjeske upali u teren, meč prekinut
0
Opet incidenti na našim terenima: Navijači Sutjeske upali…
04.05.2024 19:48

Inače, pitanje pobjednika, kako se ispostavilo, riješeno je u devetom minutu, kada je Adnan Bašić postigao gol prelijepim šutem sa dvadesetak metara. Domaći navijači bili su ogorčeni suđenjem - smatrali su kako Sutjesci nije sviran penal, potom je u 66. minutu poništen i Grivićev gol zbog diskutabilnog faula, te je na kraju ostalo 0:1.

Mladost iz Donje Gorice gotovo je osigurala nastup u baražu, i to pošto je danas u Beranama bila bolja od Jezera - 0:1 (0:0).

Jedini pogodak pao je u 90. minutu, a strijelac je bio Krstović.

Rudar - Dečić 0:4 (0:2)

(0:1 - Gavrić 1', 0:2 - Gavrić 7', 0:3 - Gavrić 56', 0:4 - Stijepović 82')

Arsenal - Budućnost 0:4 (0:1)

(0:1 - Ivanović 33', 0:2 - Despotović 54' (11m), 0:3 - Vukotić 74', 0:4 - Adžić 84')

Jedinstvo - Mornar 3:4 (2:3)

(1:0 - Cvijović 2', 1:1 - Škrijelj 8', 2:1 - Idrizović 12', 2:2 - Vušurović 38', 2:3 - Ondong 40', 3:3 - Idrizović 52', 3:4 - Ondong 72')

Jezero - Mladost Donja Gorica 0:1 (0:0)

(0:1 - Krstovič 90')

Sutjeska - Petrovac 0:1 (0:1)

(0:1 - Bašić 9')