Tuzani poraženi od Arsenala, slavili Sutjeska i Mladost

Nakon 18. kola Meridianbet Prve CFL, Budućnost je uvećala prednost u odnosu na Dečić za bod. No, 'plavi' su propustili priliku da - kolo uoči kraja prve polusezone - osiguraju naslov jesenjeg prvaka Crne Gore.

Budućnost ispustila jesenju titulu u 93. minutu: 'Plavi' na plus dva u odnosu na Dečić Foto: FSCG

Budućnost je osvojila bod Petrovcu (2:2), dok je Arsenal iznenadio Dečić u Podgorici (0:1). Tri boda na strani upisala je i Sutjeska protiv Rudara (1:2), a Mladost je u Donjoj Gorici došla do izuzetno važna tri boda protiv Jedinstva (2:0).

Petrovac u nadoknadi do boda

Fudbaleri Budućnosti u 93. minutu ispustili su pobjedu u Petrovcu, gdje je na kraju bilo 2:2 (1:1).

U duelu sa sadržajnim prvim i slabim drugim poluvremenom, prvi je do vođstva stigao Petrovac. Nakon konfuzije u šesnaestercu gostiju, Mikijelj je u 24. minutu zatresao mrežu ‘plavih’, a uskoro je na istoj strani viđena i jedna sumnjiva situacija – no, sudija Vođević procijenio je kako to nije bio penal. Jedanaesterca je bilo na drugoj strani – u 35. minutu srušen je Almeida, Vođević je uprkos protestima domaćih navijača pokazao na ‘bijelu tačku’ sa koje je siguran bio Mrvaljević.

Pravo je čudo kako u 55. minutu nijesmo vidjeli novi gol gostiju – Grbić se našao sam ispred Kordića, dobro je pokušao, a golman Petrovca je uz mnogo sreće okrznuo loptu, dovoljno da ona ne uđe u gol.

Od tada do 76. minuta gotovo se ništa nije dešavalo, a onda su Podgoričani preokrenuli. Nakon sjajne akcije, Brnović je petom poslao loptu do Bojovića, a on sa desetak metara plasirao loptu i postigao prvi ovosezonski pogodak.

U finišu su domaći imali dvije veće prilike, a u trećem minutu nadoknade su izjednačili. Bio je to pravi karambol u petercu Budućnosti, a gol je na kraju pripisan Radošu Dediću.

Iznenađujuć poraz Dečića, Arsenal prekinuo loš niz

Fudbaleri Dečića danas su odigrali treći uzastopni meč bez pobjede. No, za razliku od prethodna dva duela, danas su poraženi na Ćemovskom polju od Arsenala, rezultatom 0:1 (0:0).

Time su Tivćani prekinuli loš niz i protiv veoma jakog suparnika najavili izlazak iz krize.

Dečić je u prvom dijelu igre bio bolji i konkretniji suparnik, ali to nije uspio krunisati vođstvom.

U nastavku nije bilo većih šansi sve do 65. minuta, kada su gosti poveli. Šahman je sjajno centrirao iz slobodnog udarca, a Đorđević je loptu glavom sproveo u mrežu. Do kraja susreta, Dečić je pokušavao da stigne do poravnanja, ali gotovo da nijesu imali ozbiljnijih prilika iz kojih bi to i uradili.

Sutjesci tri boda pod Golubinjom

Fudbaleri Sutjeske trijumfovali su na gostovanju posljednjeplasiranom Rudaru u Pljevljima, rezultatom 1:2 (1:2).

Sjajno prvo poluvrijeme pratili smo u Pljevljima, a prva je do vođstva stigla Sutjeska, i to pogotkom Anta Babića, koji je pogodio glavom nakon kornera u 21. minutu. No, Babić je u 38. minutu skrivio penal iz kojeg su Pljevljaci izjednačili, a strijelac je bio Miloš Zečević. Da aktuelni viceprvak na odmor ipak ode uz vođstvo, pobrinuo se Milan Mirosavljev, koji je u sudijskoj nadoknadi postigao gol nakon odbitka.

Tempo igre u nastavku je opao. Šansi je bilo, ali ne i golova, pa su Nikšićani tako opravdali ulogu favorita na sjeveru.

Mladost sjajna u finišu šampionata, Bjelopoljci imaju razloga za brigu

Fudbaleri Mladostidanas su stigli do druge uzastopne pobjede, i to protiv Jedinstva - 2:0 (2:0). Time je sastav iz Donje Gorice, koji je do prije dva kola bio posljednjeplasiran, na tabeli 'preskočio' i Bjelopoljce i domogao se osme pozicije.

Inicijativu u prvom poluvremenu domaći su krunisali sa dva gola u svega tri minuta. Prvo je u 35. pogodio Bogdan Milić, i to nakon katastrofalne reakcije suparničke odbrane, a potom i kiksa golmana Joksimovića, koji je promašio loptu. Već u 38. minutu bilo je 2:0 – ovog je puta glavom pogodio Došljak.

Drugi dio bio je monoton, no to je domaćinu savršeno odgovaralo, pošto Bjelopoljci nijesu došli do prilike da ugroze njihovu prednost.

Rudar - Sutjeska 1:2 (1:2)

(0:1 - Babić 21', 1:1 - Zečević 38' (11m), 1:2 - Mirosavljev 45+2')

Dečić - Arsenal 0:1 (0:0)

(0:1 - Đorđević 65')

Mladost Donja Gorica - Jedinstvo 2:0 (2:0)

(1:0 - Milić 35', 2:0 - Došljak 38')

Petrovac - Budućnost 2:2 (1:1)

(1:0 - Mikijelj 24', 1:1 - Mrvaljević 35' (11m), 1:2 - Bojović 76', 2:2 - Dedić 90+3')