„Takođe evropski parlamentarci su podržali i naše amandmane koji se odnose na stav da imamo blokadu ukupnog sistema vlasti, nefunkcionalnost Parlamenta u jednom periodu, da i nakon 14 mjeseci od konstituisanja Parlamenta nije otpočet dijalog vlasti i opozicije na temu deblokade pravosudnog sistema u kom smislu se poziva vrh Parlamenta da hitno pokrene i ubrza razgovore između vlasti i opozicije kako bi se došlo do neophodnog konsenzusa“, naglasio je on.
On je dodao kako je sve te prijedloge SDP-a odbila parlamentarna većina, pa se samo iz tog razloga oni neće naći u tekstu zajedničke Deklaracije.
„Parlamentarnoj većini, za razliku od naših EU partnera, očigledno ne smeta miješanje Srbije u unutrašnja pitanja Crne Gore, kao ni uticaj SPC u političke procese u zemlji, što nije nikakvo iznenađenje imajući u vidu kako je i i gdje ova vlast formirana, kao i činjenicu da se ubjedljivo najveći dio ove vlasti kontroliše iz Beograda ili iz vrha SPC“, istakao je on.
Vujović je dodao i da "parlamentarnoj većini smeta poziv da se pokrenu i ubrzaju razgovori vlasti i opozicije oko pitanja deblokade pravosudnog sistema i postizanja kvalifikovane većine, što je naša ključna evropska obaveza".
"To upućuje na namjeru ove vlasti i vrha Parlamenta da se i dalje prave mrtvi kada je u pitanju ispunjavanje naše ustavne i evropske obaveze oko širokog partijskog dijaloga i postizanja konsenzusa za funkcije u pravosudnom sistemu", saopštio je Vujović.