U ime Opštine Bar prisustvovale su potpredsjednica, mr Tanja Spičanović, sekretarka Sekretarijata za lokalni ekonomski razvoj,Sanja Mitrović i rukovoditeljka odjeljenja za preduzetništvo, Jelena Vučeraković.
Misija “Kaleiçi Old Town Festival”-a, koji simbolizuje mir, prijateljstvo i bratstvo, ogleda se u okupljanju gradova sa bogatom istorijskom i kulturnom baštinom i njihovom povezivanju u jedinstven kulturni mozaik, podstičući istovrememo odnose solidarnosti i saradnje.
Tokom festivala svi učesnici bili su u prilici da upoznaju istorijske osobenosti, tradiciju i običaje drevnih gradova, te kulturni milje Antalije i svijeta. Pored toga, ovo je bila prilika i za razmjenu aktuelnih iskustava i praksi iz domena upravljanja, održivog lokalnog ekonomskog razvoja i odgovornih socijalnih politika. Posebna pažnja poklonjena je lokalnim praksama iz domena ženskog preduzetništva i afirmacije potencijala žena u ruralnim sredinama kroz proizvodnju i plasman autentičnih proizvoda.
Osim niza muzičkih i zabavnih sadržaja, centralni događaj Festivala bio je 'Kaleiçi forum' održan u Kulturnom centru Türkan Şoray na temu “Participativno upravljanje kulturnom baštinom u živim drevnim gradovima”. Ovaj model upravljanja na nivou lokalnih uprava, čija primjena je posebno omogućena u uslovima razvoja savremenih tehnologija i digitalizacije, prepoznat je kao prilika da se javnosti objasni privlačnost i odgovornost prema kulturnom nasljeđu. Na forumu je predstavljen i koncept koji podrazumijeva da lokaliteti istorijskog i kulturnog naslijeđa partnerskih gradova dobiju veći udio u turističkom predstavljanju i privuku pažnju posjetilaca.
Učesnici festivala potpisali su u Murtpašiju Deklaraciju kojom prihvataju obavezu očuvanja istorijskog i kulturnog naslijeđa i spomen obilježja i njihovo prenošenje budućim generacijama na održiv način kao građansko pravo.