Petrović je pojasnio da bi Elektroprivreda Crne Gore (EPCG) u toj zajedničkoj kompanija bila vlasnik 51 odsto, a ERS 49 odsto. Povodom izjave Petrovića reagovala je EPCG.
"EPCG i ERS obavili su niz razgovora po osnovu pronalaska optimalne forme za bavljenje projektima od zajedničkog interesa, naročito u dijelu koji se odnosi na valorizovanje energetskih potencijala Bilećkog jezera, a sve na fonu strateškog opredjeljenja EPCG da sve svoje projekte – bilo da ih izvodi samostalno, bilo da se rade u saradnji sa partnerima – realizuje tako da budu od koristi Crnoj Gori. Dužni smo navesti da su pregovori u toku – dakle, još traju – te da će EPCG, kao najvažnija kompanija u zemlji, o svim bitnim aspektima svog poslovanja, uključujući i razgovore sa ERS-om po predmetnom pitanju, blagovremeno informisati javnost", saopštili su iz EPCG.
Petrović je još naveo da bi kroz zajedničku kompaniju građani imali povoljnije cijene električne energije i u Crnoj Gori i u Srpskoj.
"Ideja je da pravimo zajedničke projkete, poput boljeg iskorištavanja voda Bilećkog jezera, o čemu treba da razgovaramo, izgradnje solarnih elektrana na tom jezeru, kao i da se aktuelizuje visoka `Buk Bijela` gdje bi benefiti bili i za hidrenergetski sistem `Gornja Drina`”, rekao je Petrović za ATV, a prenosi Rejting.info.
On je naveo da, kada je riječ o “Gornjoj Drini”, “Elektroprivreda Srbije” ima udio 51 odsto, ERS 49 odsto, a Crna Gora bi imala svoje benefite jer bi se sa velikom akumulacijom ušlo i u njenu teritoriju, ali ne i kanjon Tare.