Ako svojim stavom i obrazovanjem mogu da utiču da svijet postane bolje mjesto - neka bude tako.
Ona je uspjela u tome – predstavljamo vam Kristin Lagard.
Tinejdžerka koja je bila članica francuske reprezentacije u sinhronom plivanju.
Stažistkinja u američkom Kapitolu, gdje je pomagala kongresnom predstavniku Vilijamu Koenu u korespodenciji sa biračima kojima je francuski jezik maternji u okrugu Sjeverni Mejn prilikom Votergejt afere. Magistarka engleskog jezika, radnog i socijalnog prava. Magistarka i na Institutu za političke studije.
Kristina Lagard. Ministarka trgovine, poljoprivrede, finansija. Čelnica MMF. Prva žena na tom mjestu.
Neke njene poteze veličaju, druge osporavaju, kao bilo kome u bilo kojoj branši. Samo je njena vidljiva u svjetskim okvirima. Čak i kad mora da preduzme nepopularne mjere, kažu da je iza zatvorenih vrata ,,vrlo simpatična".
Kada je umro kralj Saudijske Arabije, a ona povodom te smrti izjavila da je kralj vjerovao u unaprjeđivanje ženskih prava, brojni posmatrači počeli su da komentarišu položaj žena u toj zemlji. Inspirisala je na akciju.
Evropski savjet imenovao ju je predsjednicom Evropske banke. Rekla je da je ta institucija spremna da podrži napore svih onih koji su svjesni globalnih klimatskih promjena. Još jedno polje interesovanja i želja da spase svijet.
Bila je intervjuisana za dokumentarni film Inside job. Film osvaja Oskara za najbolji dokumentarni film. Modni magazin Vogue pisao je o njoj 2011.
Na Forbsovoj listi najuticajnijih, triput je bila među prvih pet. Jednom i prva!
Kako li je to probuditi se kao najuticajnija osoba na planeti? Koja je, pritom, žena.
U pauzama drmanja monetarnim principima u svijetu, Kristina je zdravstveno osviješćena, vegetarijanka, majka dva sina, pliva, vozi bicikl, vježba u teretani.
A ti često kažeš da nemaš vremena?
Nađi vrijeme.
Svaki mali korak koji napraviš svakog dana se računa.
I važan je. Jer vodi ka sutrašnja dva. A svaki pređeni put započinje tim prvim korakom.