Ugovor o kupoprodaji HTP Boka, koji je potpisan 2007. godine sa Vektrom
"To jeste jedna od opcija, ali za sada ništa nije pokrenuto", kazali su iz Vlade. Kako su ponovili, osnova za raskid ugovora sa Vektrom ima, ali će se sačekati sa podnošenjem zahtjeva dok u ponedjeljak Privredni sud ne donese rješenje o uvođenju stečaja u Vektra
Stečaj je uveden zbog duga od skoro 21 milion eura. Ukoliko bi Vlada podnijela zahtjev za raskid ugovora sa Vektrom, to bi moglo da otvori novi sudski postupak. Naime, Vektra bi mogla da traži da joj se vrati dio od 22,2 miliona eura koji je dala za kupovinu akcija. Taj iznos prema ugovoru iznosi oko 15 miliona eura, ali uz to bi Vektra mogla da traži odštetu od države jer nijesu na vrijeme usvojena planska dokumenta koja su ih spriječila da realizuju ulaganja u hotele i objekte koje posjeduje u Herceg Novom.
Ročište na kojem će se razmatrati zahtjev za uvođenje stečaja u Vektra Boku zakazano je za 27. mart. Uvođenjem stečaja u toj kompaniji država bi bila u boljoj poziciji jer proglašenjem stečaja najčešće prestaju da važe svi ugovori koji su bili na snazi do tada. Tako da će eventualan odluka Vlade o tom slučaju može prolongirati za kraj marta.
"Svakako ćemo gledati da zaštitimo interes države u maksimalno mogućoj mjeri", poručili su iz Vlade.
Iz sindikalne organizacije Vektra Boke 26. januara poslali su pismo opštini Herceg Novi u kojem su tražili hitan raskid ugovora o privatizaciji sa Vektra Bokom. Radnici su tada naveli da investicije nijesu realizovane, a djelimično porušeni hoteli sablasno stoje u Igalu, kao i da su stavljeni pod hipoteku objekti hotela Tamaris, motela Dubrava, restorana Galeb, hotela Plaža, restorana Levanger, motela Borići u korist CKB banke zarad obezbjeđivanja kredita u visini od 3,25 miliona eura.
Foto: tripadvisor.com