Domaćin nije mogao do obrta: Švedska osvojila bronzu i plasirala se na OI

Rukometaši Švedske osvojili su treće mjesto na Evropskom prvenstvu, izborivši time i direktan plasman na Olimpijske igre.

Domaćin nije mogao do obrta: Švedska osvojila bronzu i plasirala se na OI Foto: UGC

Šveđani su danas u Kelnu bili bolji od domaćina, selekcije Njemačke, rezultatom 34:31 (18:12).

Gotovo od samog početka, Šveđani su bili u vođstvu, koje je tokom prvog poluvremena neprestano raslo. Uz četiri gola raspoloženog Karlsona, a tri Klara, skandinavska selekcija na odmor je otišla uz visokih šest golova prednosti – 18:12.

U nastavku smo vidjeli odgovor Njemačke - pogotkom Uščinsa u 55. minutu, stigli su na gol zaostatka (30:29), ali to je bilo sve. Palička je u finišu upisao nekoliko dragocjenih odbrana i Švedska je uzela bronzu.

Feliks Klar je utakmicu završio sa osam golova, dok je u Njemačkoj identičan učinak imao Uščins.

Finale između Francuske i Danske počeće u 17:45 časova.