Tenis

Mladi Španac čudesnim izdanjem stigao do četvrtog gren slem naslova u karijeri

Španski teniser Karlos Alkaras pobjednik je i ovogodišnjeg izdanja Vimbldona. U današnjem finalu, nakon dva i po sata igre, Alkaras je sve završio u tri seta protiv Novaka Đokovića - 6:2, 6:2, 7:6.

Dominacija: Silni Alkaras je opet pobjednik Vimbldona, Đoković nije osvojio ni set Foto: AP

Španac je tako odbranio prošlogodišnji naslov, no tada je Đokovića dobio mnogo teže, nakon pet setova.

Pritom, Alkaras sada ima čctiri gren slem naslova u karijeri, a ovo je drugi uzastopni – pošto je nedavno trijumfovao i na Rolan garosu.

Kada je u pitanju današnji meč, Španac je dominirao sve vrijeme osim u završnom setu. Tada je ispustio tri meč lopte, Đoković je bio odličan, preokrenuo je, ali je u taj-brejku doživio poraz.

Meč je počeo uz niz grešaka Đokovića, što je Alkarasu omogućilo da osvoji dva uvodna gema. Španac je nastavio sa sigurnom igrom, četvrti gem dobio je čak bez izgubljenog gema, te je uskoro bilo 4:1. Nastavio je Alkaras sa dominacijom i u prvom setu je slavio 6:2.

I drugi je set počeo na identičan način – španski je igrač poveo 2:0, Đoković se mučio i nije imao rješenje za raspoloženog suparnika koji je i dalje ‘letio’ na terenu. Zapravo, u jednom je momentu srpski igrač smanjio na 3:2, ali je Alkaras zatim bio nemilosrdan. Uz tri uzastopna gema i taj je set dobio uz identičnih 6:2.

Tek smo u trećem setu vidjeli nešto od Đokovića, koji se popravio u servisu, manje griješio i to je dalo rezultata. Srpski teniser bi poveo, Alkaras izjednačavao, a u petom setu je Đoković trijumfovao 'sa nule' za 2:3. U šestom je, maratonskom gemu, Đoković stizao do brejka ali se Alkaras vratio i izjednačio.

Onda je opet poveo Đoković, da bi Alkaras izjednačio nakon gema u kojem još jednom nije izgubio niti poen (4:4), a u sljedećem je preokrenuo i stigao nadomak pobjede. I djelovalo je kako će Španac u sljedećem gemu sve riješiti. Vodio je 40-0, a onda je ispustio tri meč lopte - njegov je suparnik uzvratio, bio je to sjajan povratak Đokovića za 5:5.

Bio je srpski igrač u naletu, preokrenuo je na 5:6, ali je Alkaras uzvratio i uslijedio je taj-brejk, u čijoj je završnici bio bolji (7:4) i na kraju je proslavio pobjedu nakon tri seta.