
Bratski dogovori nakon vrhovne riječi novog mitropolita Joanikija koji je posredovao u dogovoru između Zdravka Krivokapića i Demokratskog fronta rezultirali su najavom čelnika DF da će glasati za budžet, a zauzvrat će premijer otvoriti pregovore o rekonstrukciji Vlade, kako saznaje Pobjeda.
Svima puna usta prioriteta nad prioritetima a to je državna kasa, odnosno budzet koji nikad nije bio bolji kako su kazali iz aktuelne vlasti, iako nikad u istoriji nije ovoliko zakasnio.
Kada je riječ o vrhunskom crnogorskom poglavaru Joanikiju i njegovom posredovanju, tu svi posreduju svima, a u krajnjem posreduju vlastitim interesima i njihovim partijama.
Sve što se sada dešava na političkoj crnogorskoj sceni su ni manje ni više lični interesi čelnika političkih partija, pa i samih partija za svoj budući uticaj.
"Nikada se u istoriji Crne Gore sem 1918. pa donekle i 1989. godine nije desilo da je manje odlučivala o svojoj sudbini nego što je to danas", komentariše za portal Radio Skala Ranko Đonović, politički analitičar.
Danas o Crnoj Gori odlučuje Beograd i to onaj zvanični i onaj nezvanični i Srpska pravoslavna crkva čiji je krajnji cilj nestanak Crne Gore.
“Hoće li to ići po sistemu mali Šengen, zajednica, bilateralni ugovori, kupovina imovine itd. sigurno da hoće. To neće biti odjedanput, ali korak po korak ka njihovom cilju, jer su 2006 oni doživjeli debakl”, podsjetio je Đonović.
Kada je u pitanju budžet, koji ni do danas nije usvojen,on se pita postoji li u svijetu i jedna iole normalna država koja nije usvojila budžet i koja se finansira na način na koji se mi finanisramo.
Dižemo ogromne kredite, povećavamo zaduženja za 20-30% , koja nijesmo uradili za proteklih 30 godina za vrijeme prethodne vlasti sa kojom smo bili nezadovoljni.
Sada je Crna Gora u samo pola godine toliko zadužena, sa ogromnim šansama da se to poveća za još 20% kako bi se uopšte prehranili i sastavili kraj sa krajem.
Potom ćemo to trebati da vraćamo, a sadašnja vlast će sve vrijeme govoriti kako je to nasljedstvo stare vlasti. Onda će opet neka nova vlast da priča kako je to nasljedstvo ove vlasti, dok će narod navijati kao kada se igra fudbalska utakmica, pa jedni druge psujemo i napadamo, ne vidjevši da i jednima i drugima neke loše vlasti oduzimaju budućnost, što bi bilo dopušteno, da ne oduzimaju budućnost generacijama koje dolaze, riječi su našeg sagovornika.
Đonović je podsjetio na osnovnu parolu sadašnje vlasti koja je glasila nećemo podjele. Međutim, pored crnogorskih podjela na one za i proiv CG oni su sada među sobom u vlasti uveli ko zna koliko podjela koje će i dalje umnožavati.
Izbor Bećira Vukovića za predsjednika žirija za dodjelu 13. julske nagrade je besčašće besčašća
Bećir Vuković čovjek koji ne priznaje ni 13. jul kao tekovinu, ni Crnu Goru kao državu, predložen je za predsjednika žirija za dodjelu 13. julske nagrade.
Na ovo pitanje Đonović smatra da bi bilo veoma zanimljivo čuti što o ovom izboru misle gospoda iz URE, koji kažu da je i ranije bio Bećir pa se SDP kao, nije bunio.
Na ovo nemam ni jedan odgovor nego da je to beščašće besčašća, kazao je Đonović.
Bećir Vuković, koji rehabilituje četnički, kvislinški pokrtet koji je kolaborirao sa fašizmom, dovodeći Crnu Goru na 90-te godine i to velikosrpske godine koje je Beograd forsirao i ovdje sporoveo u djelo, najbolje govori o svemu.
Apsurd nad apsurdima je dovesti Bećira Vukovića, čovjeka takvih ideja, negatora Crne Gore, čovjeka koji ne priznaje ni naciju ni crkvu ni jezik, ništa što je crnogorsko. To je zaisita apsurd, kategoričan je Đonović.
I treba da nam se to desi, smatra on, uz napomenu da oni Crnogorci koji su u stanju da se dozovu pameti, koji mogu malo da potisnu mržnju, ne mogu u ovom trenutku biti neinformisani i kazati da ne znaju o čemu se radi.
Ali, taj crnogorski inat, kaže Đonović, koji nije tvrdoglavost nego ekstra inat, koji niđe ne postoji, sada dolazi do punog izražaja.