Drecun s ponosom ističe da su tokom prethodnih osam godina u Dnevnom centru Cetinje svakodnevno unapređivali nivo usluga i profesionalni rad sa korisnicima.
„Obilježavanje godinšnjice rada je prilika da se osvrnemo na prethodni period i sagledamo rezultate koje smo postigli, a koji su mjerljivi i vidljivi i mislim da tu možemo biti primjer i nekim razvijenijim opštinama u Crnoj Gori“, istakao je Drecun.
U prethodne dvije godine Dnevni Centar Cetinje je u saradnji sa Opštinom, ali i kroz partnerske projekte sa Evropskom unijom otvorio Montesori kabinet, kao i kabinet za asistivnu tehnologiju.
„Raduje me kad čujem od roditelja i stručnih saradnika da djeca pozitivno reaguju na implementaciju novih servisa i da uočavaju napredak. To je veliki uspjeh koji nas ohrabruje da strpljivo i sistemski nastavimo da stvaramo uslove u kojima će djeca i mladi sa smetnjama u razvoju moći da ostvare svoj puni potencijal“, kazao je Drecun.
On naglašava da je Dnevni centar za prethodnih osam godina uspio da napravi određene pomake u društvu i da korisnici budu socijalizovani u lokalnu zajednicu.
„Kroz brojne aktivnosti i kampanje koje je tim Dnevnog centra pokretao u saradnji sa roditeljima naših korisnika, volonterima Crvenog krsta kao i brojnim partnerima podižemo svijest naših sugrađanki i sugrađana o pravima djece i mladih sa smetnjama u razvoju kako bismo svi zajedno stvarali inkluzivnije društvo“, kazao je Drecun.
On poručuje i da je obaveza države da prepozna i osnaži rad dnevnih centara kao podrške obrazovanju onih kategorija djece koja se trenutno suočavaju s marginalizacijom i isključenošću.
„Dnevni centri imaju potencijal da postanu posrednički centri za multidisciplinarnu rehabilitaciju i „laboratorije“ integrisanih pristupa za svu djecu sa smetnjama u razvoju“, kazao je Drecun.
Dnevni centar Cetinje otvoren je 2013. godine i smješten u naselju Bajice na Cetinju. Na prostoru od 580 kvadrata, kroz funkcionisanje dva objekta, dvorišnog dijela, koristeći bogat asortiman opreme, rekvizita i mobilijara za rad, članovi stručnog tima sprovode programske aktivnosti, koje kroz širok dijapazon usluga dnevnog boravka obezbjedjuju: ishranu, prevoz, psihosocijalnu podršku, elementarni vaspitno-obrazovni rad senzornu integraciju, kulturno-zabavne, rekreativne i radno-okupacione aktivnosti.