- U postizbornim dešavanjima, bilo da je u pitanju koalicija DPS- SDP- LP ili neke opozicione stranke ili koalicije, centri odlučivanja i uticaja na formiranje Vlade i glavnih političkih tokova su ili u subjektima koji su odlučni da nastave sa diskriminacijom srpskog naroda ili se pak prizivaju neki drugi centri, koji bi trebalo da utiču na politički život u Crnoj Gori – navodi se saopšptenju DSS dostavljenom Portalu Analitika koje potpisuje Portparol DSS-a Matija Nikolić.
Kako se dalje navodi DSS je bio na oštrici kritika i često šovinističkih ispada od strane ove vlasti kada su predstavnici srpskog naroda odlazili na, često, čak i protokolarne susrete u Beograd.
- Danas predstavnici opozicije, za koju većinom glasaju Srbi, pozivaju u pomoć i Brisel, ali i Zagreb, Sarajevo, Tiranu ili Ankaru. DSS se pita da li im se to baš slučajno omaklo ili jednostavno Beograd nije dovoljno politički kooperativan, ali mislimo ponajprije da je u Crnoj Gori taj sindrom diskriminacije prema svemu što je srpsko dosegao takve razmjere da i oni koji znaju da njih glasaju Srbi okreću glavu od Srbije – saopšteno je iz DSS-a.
Demokratska srpska stranka ostavlja Srbima u Crnoj Gori da sami procjene šta znači kada se funkcioneri stranke jedne nacionalne manjine, u ovom slučaju Bošnjačke stranke vrate iz Turske u kojoj su razgovarali o formiranju Vlade Crne Gore, kao i šta znači kada je jedan od uslova te stranke za formiranje Vlade sudska presuda po kojoj bi bili osuđeni oni za koje se u toj stranci smatra da su krivi, naovdi se u saopštenju.
- Dakle, Srbi će morati da snose odgovornost zbog svoje odluke koga će glasati, jer je sada već potpuno jasno kako se ponašaju oni kojima su dali glas za rušenje Đukanovića, a oni ćute ili se eventualno konsultuju sa Tiranom ili Ankarom, a ponekad i Briselom – saopšteno je iz DSS-a.