Predstavnik Evropskog saveza i međunarodni sekretar SD-a, Miloš Đuričković, poručio je u emisiji Na kraju dana, na Televiziji E, ističe da potpredsjednik Vlade za vanjsku politiku odgovara evropskom parlamentarcu preko socijalnih mreža, a samo Ministarstvo vanjskih poslova je, ističe, pretvoreno u turističku agenciju.
Prilikom učlanjenja u NATO, kaže Đuričković, Crna Gora nije imala problema sa Hrvatskom koje ima sada, ističe on, već je to bila puna podrška da Crnoj Gori da postane, kako kaže, članica tog saveza.
"Kad uzmete proces Evropskih integracija, to su ljudi koji su prevedenu dokumentaciju dostavljali vlastima u Podgorici, davali ekspertsku pomoć, lobirali za naše interese, bili stvarno pravi susjedi, i dobri prijatelji, željeli nam, i trudili se da dobijemo najbolje što možemo. Onda dolazi do promjene vlasti 2020. godine, i na šta se mi vraćamo, mi se vraćamo na politiku Demokrata, ministra Krapovića, Alekse Bečića, koji je u međuvremenu završo, nakon 1995. do 2020. godine, znači nakon 25 godina uzlazne putanje odnosa, vi odjednom imate potpredsjednika Vlade koji vam je persona non grata u Hrvatskoj, imate i predsjednika Skupštine, i druge osobe koje su na crnoj listi. Ministar odbrane Krapović ulazi u nekakve primitivne, verbalne sukobe sa kolegama iz Hrvatske, dio tih struktura problematizuje način rješavanja pitanja Prevlake, više se ne pominju mehanizmi međunarodne arbitraže, ne pominje se čak ni dijalog, ,,ili će biti naše, ili ćemo da ratujemo” samo to nijesu rekli, ali znamo da i to misle. Imate silaznu putanju", rekao je Đuričković.
Prepiska potpredsjednika Vlade za vanjsku politiku Filipa Ivanovića sa evropskim parlamentarcem Tomislavom Sokolom može negativno uticati na Crnu Goru, smatra Đuričković, to je stvar karaktera, naglašava on, i identičan odnos je i prema ostalim europarlamentarcima.
Ministarstvo vanjskih poslova je neaktivno, smatra Đuričković, jer se posljednje tri, četiri godine to Ministrstvo, kako kaže, pretvorilo u turističku agenciju.
"Taj način komunikacije nije dobar, a rekao bih i nepotreban. To nije uloga potpredsjednika Vlade, niti ima potrebe, a ako je imao potrebu da mu odgovori, postoji način na koji je mogao da odgovori, ali način komunikacije preko društvenih mreža je poprilično neozbiljan, ne priliči funkciji koju obavlja. To možemo da radimo kao privatna lica, da se šalimo, ili slično, ili ako obavljamo neke druge ne toliko odgovorne i važne poslove za državu, ali sa pozicije potpredsjednika Vlade nije dopustivo, i stvara pogrešnu sliku čitavog sistema. ‘Ajde da kažem i ovako, stvara pravu sliku, možda je baš i dobro što se desilo”, zaključio je Đuričković.