"Porazna je činjenica da najveći dio Savjeta RTCG predvođen predsjednikom Veselinom Drljevićem nema hrabrosti da pred tužilaštvom potvrdi da su glasali za ponovni izbor Raonića. Time dokazuju da su svjesno kršili zakon i ignorisali sudsku presudu", kazao je Đurović.
Podsjećanja radi, 1 juna 2023. godine, prema zapisniku sa sjednice Savjeta RTCG, ovo tijelo je, navodi on, na sjednici održnoj tog dana donijelo odluku da se raskine ugovor sa generalnim direktorom RTCG Raonićem, primjenjujući tako pravosnažnu sudsku presudu.
"Nakon toga, na istoj sjednici, predsjednik Savjeta Veselin Drljević, je na osnovu namjernog, pogrešnog, tumačenja pravosnažne sudske presude, predložio da se glasa o 4 kandidata za generalnog direktora među kojima je bio i Boris Raonić. Na taj način je predsjednik Savjeta uz ostale članove ovog tijela: Aminu Murić, Filipa Lazovića, Naoda Zorića, Predraga Miranovića, pristupio glasanju iako je iz pravosnažne presude Višeg suda bilo jasno da se izbor generalnog direktora može izvršiti samo od preostala tri kandidata koja su ispunjavala uslove. Na sjednici su, na tajnom glasanju, 4 člana Savjeta glasala za Raonića a jedan listić je bio nevažeći", kazao je Đurović.
Građani treba da znaju, smatra on, da RTCG kojeg svi mi finansiramo sa 20 miliona eura godišnje predvodi Savjet i njegov predsjednik, Veselin Drljević, koji se ćutanjem brane od krivične odgovornosti za nepoštovanje sudskih presuda.
"Veselin Drljević, Amina Murić, Filip Lazović, Naod Zorić, Predrag Miranović (koji je u međuvremenu podnio ostavku) nemaju hrabrosti da saopšte kako su glasali u junu 2023. godine nego se kriju iza tajnosti postupka glasanja", kazao je Đurović.
Većina u Savjetu RTCG je, kako je kazao, svojim odlukama do sada pričinila štetu od preko 160.000 eura koju plaćaju svi građani Crne Gore jer Raonić nezakonito prima zarade skoro tri godine.
"Ovakav sastav Savjeta RTCG ostaće na funkciji naredne dvije-tri godine jer će Vlada i političke partije izglasati danas Zakon o RTCG i odbiti zahtijev NVO da se odmah nakon usvajanja novog zakona pristupi imenovanju novog Savjeta koji bi morao da ima više integriteta od postojećeg", smatra Đurović.
Sa Savjetom koji se brani ćutanjem i nezakonitnim generalnim direktorom, RTCG, prema njegovim rijčeima, ne može postati profesionalna institucija.
"To jedino nije jasno Vladi i poslanicima u Skupštini Crne Gore", zaključuje Đurović.