“Ukoliko je protiv Orlandića aktivno više krivičnih prijava, a Vlada ga nagrađuje funkcionerskim mjestom u kompaniji u kojoj se sumnjiči za zloupotrebu službenog položaja, onda nas i ne čudi što demokratska i nekorumpirana javnost ne žali za političkom propašću manjinske Vlade”, ističu oni.
Kako kažu, ovo je samo jedno u nizu problematičnih imenovanja, koje je priredila parlamentarna većina, a koja se i formalno raspala krajem prošle sedmice.
“Crnogorskim građanima je od početka bilo jasno, nakon gaženja Ustava i svih demokratskih procedura, kakvi su reformski dometi 43. Vlade i kakva će se voditi kadrovska i državna politika“, ističe se u saopštenju pokreta Evropa sad.
Kako napominju, imamo i dalje blokirane institucije, neustavno odlaganje izbora, cijepanje teritorija radi partijskih interesa, nekompetentne i krivično procesuirane kadrove, turističku sezonu ispod očekivanja, a u finalu, kako kažu, i najavu zaduženja od čak od dvije i po milijarde.
„Stoga, svi podržavaoci 43. Vlade će morati da preuzmu odgovornost za ovakve rezultate. To se odnosi na one iz parlamenta koji su javno i formalno, kao i na one koju su tajno i neformalno, podržavali ovaj neuspjeli politički projekat“, poručuju iz pokreta Evropa sad.