I da je Đer poražen, ne bi bilo nezasluženo

Rukometašice Budućnosti priredile su danas najveće iznenađenje u dosadašnjem toku Lige šampiona. U duelu četvrtog kola, 'plave' su u "Morači" zaustavile Đer - 23:23 (10:11). I da su naše prvakinje slavile - ne bi bilo nezasluženo.

Fantastična Budućnost: U "Morači" je zaustavljen evropski prvak, 'plave' odigrale briljantno Foto: ŽRKB

Malo je ko od nekih 1.000 navijača u "Morači" očekivao da će podgorički sastav ovako odigrati protiv evropskog prvaka - bez pretjerivanja, bilo je to fantastično izdanje izabranica Bojane Popović. Sjajna je bila Jelena Depotović sa sedam golova, na golu je briljirala Sakura Hauge sa čak 16 odbrana, a i ostatak ekipe bio je na izuzetnom nivou.

Otud, potpuno su zasluženo naše prvakinje stigle do boda, a mogle su i do oba.

Pored Despotović, odličan učinak imala je Ivana Godeč sa šest golova, dok je Bulatović postigla četiri. Dion Hušer je predvodila gošće sa pet golova.

Uz odlično izdanje Minko, gošće su povele 1:4 na samom startu meča. Malo je ko u tim momentima vjerovao kako bi Budućnost uskoro mogla do preokreta, ali upravo to se i dogodilo.

Odlično su djelovale ‘plave’ u ostatku prvog poluvremena, predvođene Jelenom Despotović odigrale su krajnje požrtvovano i u odbrani i u napadu, te je u samom finišu na semaforu stajalo 10:9. Međutim, u posljednja četiri minuta, igračice Đera su, pogocima Hušer i Blom, uspjele da preokrenu i da uz vođstvo odu na odmor (10:11).

Pokušavale su mađarske igračice da se odlijepe ali im to nije polazilo za rukom. U 48. minutu, nakon dva uzastopna gola Pavićević, bilo je 18:19.

Na golu Podgoričanki sjajna je bila Hauge, igračicama Đera nije gotovo ništa polazilo za rukom i u 53. minutu uslijedilo je izjednačenje. Despotović je poravnala na 21:21.

Žestoko su se u tim momentima borile 'plave', nijesu dozvoljavale protivnicama da dišu, pa su u završna dva minuta ušle uz egal (23:23). Međutim, tada je isključena Ivanović, te su domaće do kraja bile sa igračicom manje.

Ni to nije obeshrabrilo Budućnost - Hauge je upisala 16. odbranu, 'plave' su imale napad za vođstvo ali nijesu ga iskoristile. Međutim, u završnici utakmice pravda je ipak zadovoljena - Mađarice su napravile prekršaj u napadu i uslijedilo je veliko, zasluženo slavlje crnogorskih rukometašica.

Rezultati: Vajpers – Odenze 26:24, Esbjerg – Rapid 39:32, Ludvigsburg – Brest 26:33, Budućnost - Đer 23:23.