Fiorentina poražena i u drugom uzastopnom finalu Lige konferencija

Fudbaleri Olimpijakosa domogli su se prvog evropskog trofeja u klupskoj istoriji. Oni su večeras u Atini, u finalu Lige konferencija, slavili nad Fiorentinom nakon produžetaka - 1:0 - 0:0. Time je do prvog evropskog naslova u karijeri stigao i naš Stevan Jovetić, koji je ušao u igru u drugom poluvremenu, a u prvom produžetku imao je i jednu kolosalnu šansu.

Jovetić je stigao do prvog evropskog trofeja: Olimpijakos slavi, El Kabi pogodio za pehar u 115. minutu Foto: Reuters

Fiorentina, sa druge strane, baš nema sreće - ovo je drugo uzastopno finale Lige konferencija u kojem je tim Vinćenca Italijana doživio poraz. Presudio im je El Kabi, pogotkom u 115. minutu.

Tokom prvog dijela, nešto konkretnija, a i skoncentrisanija, bila je 'viola'.

Već u četvrtom minutu vidjeli smo nezgodan šut Podensea, a minut kasnije je pred golom Pirejaca – doduše ne baš najbolje – zaprijetio Beloti. U devetom minutu se tresla mreža Olimpijakosa, pogodio je nakon centaršuta Milenković, ali bio je u očiglednom ofsajdu i ostalo je 0:0.

U 20. minutu, Bonaventura je bio u izvrsnoj poziciji, ali je očajno šutirao i tako je najveća dotadašnja šansa za ‘violu’ otišla u nepovrat. Uslijedio je dio utakmice bez većih uzbuđenja, sve do 39. minuta, kada je El Kabi istrčao ispred Teraćana koji je, ipak, uspio da interveniše.

U samom finišu prvog dijela na stadionu je došlo do tuče navijača dva kluba.

Nije, pritom, jasno kako se uopšte dogodio kontakt pristalica dva kluba.

Kako prenose grčki mediji, nakon nekoliko minuta na taj dio tribina ušla je policija i situacija se brzo smirila.

I sami igrači Fiorentine su, umjesto u svlačionicama, dio odmora proveli ispod tribine, dok sve nije opet bilo pod kontrolom.

Drugi dio počeo je blagom inicijativom Olimpijakosa, ali veće prilike su izostale.

U 65. minutu je Milenković mogao da dovede italijanski sastav u vođstvo, ali je - iz ne baš najpovoljnije pozicije - šutnuo pored gola. Tri minuta kasnije, Kuame je propustio najveću priliku do tada - bio je sam ispred golmana Colakisa, mogao je da ga lobuje, ali čini se kako nije baš najbolje zahvatio loptu. Zahvaljujući tome, čuvar mreže Olimpijakosa intervenisao je i poslao loptu van terena.

U 72. minutu u igru je ušao naš Stevan Jovetić.

Dva odlična šuta uputili su igrači grčkog kluba u finišu susreta, ali lopta je u obje situacije otišla tik pored okvira.

Na početku prvog produžetka, sumnjiva situacija. Jovetić je sa ivice šesnaesterca centrirao, lopta je pogodila jednog od igrača Fiorentine - a naš napadač tražio je penal. No, umjesto toga, dobio je žuti karton.

U 96. minutu, Jovetić je izvrsno šutnuo sa 16 metara, a Teraćano odličnom intervencijom sačuvao mrežu.

'Viola' je mogla do vođstva u 109. minutu - u iznenadnu je šansu došao Ikone, ali je Colakis bio na visini zadatka.

I onda, u 115. minutu, Olimpijakos je poveo. Strijelac je bio El Kabi, koji se nakon centaršuta Orte izvrsno snašao u suparničkom kaznenom prostoru i glavom poslao loptu u mrežu.

Bio je to i momenat koji je odlučio večerašnje finale.