Odlukom Skupštine Glavnog grada po hitnom postupku, 6. oktobra formiran je Organizacioni odbor za stvaranje uslova za početak rada novonastale opštine Zeta koji broji sedam predstavnika - po tri iz obje opštine i predstavnika Ministarstva javne uprave.
Zadatak toga, novoformiranog odbora, između ostalih je i teritorijalno razgraničenje između Glavnog grada i Opštine Zeta.
Glasovima poslanika DPS, SDP, SD, manjinskih stranaka i koalicije Crno na bijelo, u avgustu su donijete izmjene Zakona o teritorijalnoj organizaciji Crne Gore i Zakona o izmjenama i dopuni Zakona o Glavnom gradu kojima je Zeta postala samostalna opština.
Od strane dijela predlagača amandmana na zakone najavljeno je da će se u Dajbabama u najskorijem roku održati mjesni referendum na kojem će se građani izjasniti – da li žele da Dajbabe budu sastavni dio Opštine Zeta ili žele da ostanu u sastavu Glavnog grada.
Izmjenama zakona Opština Zeta sa sjedištem u Golubovcima obuhvata i naselja Balabani, Berislavci, Bijelo Polje, Bistrice, Vukovci, Vranjina, Gostilj, Goričani, Kurilo, Mojanovići, Ponari, Šušunju, Mahala, Mataguţi, Ljajkovići, Srpska, Botun, Mitrovići "i druga naselja utvrđena posebnom odlukom te opštine".
Tezu o "Zeti u granicama iz 1959. godine" u crnogorskom parlamentu zastupao je lider Demokratske narodne partije, Zećanin, Milan Knežević koji je smatrao da je predloženim izmjenama opština teritorijalno zakinuta.
“Tražićemo i očekujemo da se Zeti vrate sva područja oduzeta 1959. godine, a spremni smo da napravimo ustupak, i nećemo insistirati da Zeti pripadnu Dajbabe, Dahna i Zabjelo, osim ako stanovnici tog područja ne budu tražili da budu u sastavu Zete”, rekao je Knežević u avgustu, u susret glasanju o navedenim zakonima kojima su se protivili i stanovnici Zete, nekoliko puta blokirajući saobraćajnice.
Knežević je tada kazao da neće pristati da industrijska zona KAP-a, servisno skladišna zona na Ćemovskom polju, aerodrom Golubovci, koncesije u koritu Morače, dio Skadarskog jezera, pripadnu bilo kojoj drugoj opštini osim Zeti.