"Egzaltirane izjave farsičnog premijera i njegovih ministara o istorijskoj uspješnosti crnogorske ekonomije inspirativne su još samo za kafanske viceve. Podsjećamo da je država u ozbiljnom problemu jer ima javni dug od preko četiri milijarde eura, kreditni rejting na nivou špekulativnog, javni sektor u koji je ukrcan svaki aktivista političke većine koja bjesomučno cijedi budžet i račune državnih preduzeća, medijalnu zaradu koja je značajno ispod prosječne zarade, destimulativne i haotične poslovne propise, nelikvidne javne finansije i fantomski kapitalni budžet", navode iz ekonomskog tima GI "21. maj".
Kako dodaju, crnogorska ekonomija je izrazito neproduktivna, opterećena krupnim trgovačkim deficitom, padom poreske konkurentnosti i sve prisutnijem limitiranju biznisa od strane poslovnih banaka.
"Baviti se poslovanjem u Crnoj Gori postaje sve mučnije što se najbolje ogleda u deprimiranosti domaćih preduzetnika. Česte i neurastenične promjene poslovne regulative, kao i birokratsko gušenje realnog sektora obesmišljavaju preduzetničku inicijativu. Zato je Crnoj Gori potreban radikalan raskid sa aktuelnom ekonomskom politikom, konačno pokretanje strukturnih reformi i stvaranje jednostavnog, inovativnog i podsticajnog poslovnog ambijenta. Nama treba primjena ideje o ekonomski nezavisnim i produktivnim građanima a ne praksa podaničkog i folirantskog društva koje živi od zaduživanja, predatorskog juriša na budžete i parazitiranja pod okriljem političkih partija", zaključuju oni.