„Ovo jednako važi i u slučaju partijskih lidera gdje o najvećem broju njih lakovjerna javnost ima manje ili više loše mišljenje. Ipak, nezavisno od činjenice da su partije samo interesne, demagoške, bezideološke i marionetske društvene grupe a njihovi lideri mahom opskurni populisti, zanimljivo je osvrnuti se na nazive stranaka koji su po svemu oprečni njihovim realnim političkim profilima“, navode iz GI "21.maj".
Pođimo, kako su kazali oni - redom.
„PES se u svom nazivu poziva na Evropu a većina stranke ne dobacuje dalje od provincijalnog zurenja put Beograda ili od jeftinog balkanskog populizma. Demokrate su demokrate taman koliko su litije SPC posvećene sekularizmu. Mandićeva i Kneževićeva stranka su narodne i srpske taman koliko je Moskva empatična prema Kijevu ili koliko je Vučićev režim utemeljen u idejama Dositeja Obradovića. URA je zelena i etička stranka koliko je i Crna Gora ekološka država i tačno onoliko koliko je ova partija bila pouzdan saveznik u prethodne dvije vlade. SNP je socijalistička partija onoliko koliko je Joanikije ponesen za Če Gevarom. DPS je socijaldemokratska stranka taman koliko su njegovi veterani i tajkuni poznati kao komunistički pregaoci i misionari.SD i SDP su ljevičarski istrajni i borbeni taman koliko su i oštri kritičari DPSovih ideoloških podvala“, kazali su oni u saopštenju.
Istovremeno, kako su kazali, partije manjinskih naroda građanski su nadahnute onoliko koliko je i etnički nacionalizam sveobuhvatan i širokogrud.
„Ni više partija, ni manje vjerodostojnih naziva“, zaključuju iz GI „21.maj“.