"Kao što sam juče kazao, za očekivati je da i tokom narednih nekoliko dana bude manjih zemljotresa, ali sa tendencijom opadanja njihove jačine. Tako je bilo gotovo u svim slučajevima u prethodnom periodu", kaže Glavatović i naglašava da je za ovaj prostor, tačnije za rasjednu formu koja polazi od sjeverne Albanije preko Podgorice, i koja praktično formira Bjelopavlićku kotlinu i kreće se na zapad prema Hercegovini, za očekivati zemljotrese do 5,5 stepeni Rihterove skale.
Direktor Seizmološkog zavoda podsjeća da su 1992. godine zabilježena dva zemljotresa snage 4,5 jedinica Rihterove skale, nešto istočnije od Danilovgrada i blizu Podgorice, a dogodila su se u roku od tri mjeseca.

Naš sagovornik ponavlja da što se tiče zemljotresa koji su protekle dvije noći uznemirili građane, da je riječ o prostoru čiji je seizmogeni maksimum do 5,5 jedinica Rihtera. To pokazuje statistika, a seizmogeni model se radi na osnovu statističke analize prethodnog stanja. Taj model se pokazao kao relevantan ne samo za prostor Bjelopavlića, već za cijelu Crnu Goru. Po tom modelu prostor Bjelopavlića može generisati zemljotres do 5,5 Rihtera, objašnjava Glavatović.