Svoj izvještaj CRR je bazirao na anketi 1.103 predstavnika trgovinskih kompanija iz 42 zemlje, pri čemu je utvrdjeno da se najviše krade u prodavnicama u SAD, a najmanje u maloprodajnim objektima u Austriji, Hong Kongu i Tajvanu.
Španski i mariborski hakeri ukrali milione identiteta. Iz prodavnica se najčešće kradu proizvodi poznatih brendova, posebno mobilni telefoni, sitniji elektronski uredjaji, kozmetika i parfemi, dječija odeća, alkoholna pića. Posjetioci prodavnica takodje kradu i skupu hranu, na primjer svježe meso, kafu i neke vrste sireva. Ispitanici u "Barometru-2010" smatraju da 42,2 odsto svih gubitaka (45,5 milijardi dolara) nastaje zbog kradja u prodavnicama, a 35,5 odsto je rezultat nepoštenog personala (37,8 milijardi).
Na savjesti isporučioca i proizvodjača je 5,4 odsto gubitaka prodavnica (5,8 milijardi dolara), dok interne greške donose 16,9 procenata gubitka (18,1 milijarda dolara). Vlasnici prodavnica u zemljama Sjeverne i Latinske Amerike smatraju da su osnovni uzrok gubitaka kradje zaposlenih, dok trgovci u zemljama azijskopacifičke regije i Evrope većinu gubitaka stavljaju na dušu dugoprstim kupcima. Najveći gubici zbog kradja zabilježeni su u Indiji, Maroku i Brazilu. U Indiji su gubici maloprodaje, zbog kradja u prodavnicama, u visini 2,7 odsto ukupnog prometa. Rusija sa gubicima od 1,6 odsto prometa dijeli četvrto mjesto sa Meksikom. Medjutim, po apsolutnoj vrijednosti ukradene robe po prodavnicama od 39 milijardi dolara ni jedna zemlja ne može da konkuriše Sjedinjenim Američkim Državama, koje su istovremeno i najveće prodajno tržište na svijetu, prenosi biznis.ba.