Goleada u Enšedeu: Italija osvojila treće mjesto u Ligi nacija

Fudbaleri Italije osvojili su treće mjesto u ovosezonskoj Ligi nacija, pošto su danas u meču za plasman u Enšedeu bili boli od Holandije, rezultatom 3:2 (2:0).

Goleada u Enšedeu: Italija osvojila treće mjesto u Ligi nacija Foto: ANSA

‘Azuri’ su poveli već u šestom minutu. Raspadori je atraktivno petom proslijedio loptu ka Dimarku, koji je efektno šutnuo pod prečku.

Umjesto odgovora Holanđana, kroz svega 14 minuta uslijedio je novi pogodak Italijana. Raspadorijev šut prvo je izblokiran, no lopta se na kraju odbila do Fratezija, koji je rutinski poslao u mrežu.

Krajem prvog dijela i početkom nastavka, Gakpo je propustio dvije velike šanse, tako da je Holandija u posljednju trećinu susreta ušla sa zaostatkom od dva gola.

Na gol domaćina tako se čekalo do 68. minuta kada je, nakon lijepe akcije saigrača, Bergvajn izbacio Dimarka u šesnaestercu, a potom matirao Donarumu.

Svega četiri minuta kasnije, nade domaćih navijača kako bi mogli gledati makar produžetke ugasio je Kjeza – nakon sjajnog solo prodora, on je iz teške pozicije iskosa šutnuo u suprotni ugao i pogodio.

U 82. minutu, Verghorst je postigao gol, ali iz očiglednog ofsajda. No, u 88. se u strijelce upisao Vajnaldum, a u toj situaciji sve je bilo čisto i Holandija je smanjila zaostatak.

Nije, ipak, ekipa Ronalda Kumana mogla do poravnanja, tako da joj je na kraju pripalo četvrto mjesto.

Podsjetimo, veliko finale na programu je u 20:45 časova u Roterdamu, a za naslov pobjednika boriće se Hrvatska i Španija.