Najveća pobjeda grčkog tima u posljednjih 20 godina

Senzacija na "Vembliju": Grci slavili golom u 94. minutu

Selekcija Grčke savladala je na londonskom "Vembliju" vicešampiona Evrope Englesku rezultatom 2:1 (0:0).

Senzacija na "Vembliju": Grci slavili golom u 94. minutu Foto: AP Photo/Kirsty Wigglesworth

Selekcija "helena" upisala je najveću pobjedu u posljednjih 20 godina, još od osvajanja EURO u Portugalu 2004.

Senzaciju je nagovijestio Vangelos Pavlidis u 49. minutu kada je pogodio poslije dodavanja Kuleirakisa.

Zatim je Grcima poništen gol istog igrača u 83. minutu, a u 87. je Džud Beligem donio Engleskoj izjednačenje.

Međutim, u 94. minutu je Pavlidis natrčao na odbitak ispred gola Engleza i pogodio za ogromno slavlje.

U drugom meču iste grupe Irska je poslije preokreta kao gost savladala Finsku rezultatom 2:1.

Na tabeli Grčka ima devet bodova, Engleska šest, Irska tri, dok je Finska na nuli.

U grupi 3 divizije B, vidjeli smo dva ubjedljiva trijumfa domaćih ekipa, Norveške i Austrije.

Predvođeni Erlingom Halandom, Skandinavci su deklasirali Sloveniju sa 3:0 (1:0).

Austrija je protiv Kazahstana bila još ubjedljivija, jer je slavila sa 4:0.