Grlić Radman je za HRT rekao da je Hrvatskoj stalo do susjeda, te da ta zemlja nema skrivenu agendu, već da želi da pomogne Crnoj Gori.
""Jadran" je samo simbol. Mnogo toga vezano za vojnu imovinu treba riješiti. Mi očekujemo povratak školskog broda "Jadran"u matičnu luku Split. Vrijeme prolazi, moramo to što brže rješavati", poručio je Grlić Radman iz Bara.
Grlić Radman je kazao da je prilikom susreta sa crnogorskim ministrom vanjskih poslova Filipom Ivanovićem razgovarao o nizu otvorenih pitanja između Hrvatske i Crne Gore.
"Razgovarali smo o Prevlaci, jasna je granica na kopnu na temelju Badinterove komisije... Želimo razgovarati o granici na moru i čekamo da Crna Gora imenuje članove komisije kako bismo razgovarali o tom problemu", rekao je on.
Što se tiče školskog broda "Jadran" Radman Grlić kaže da je to hrvatski brod koji se u trenutku raspada bivše države našao na remontu u Tivtu i tu ostao.
"Mi ga smatramo otuđenom imovinom i tražimo da se vrati u matičnu luku Split. Ako to ne možemo riješiti bilaterarno i dogovorom, možemo razmotriti mogućnost uključivanja međunarodnog suda", dodao je Grlić Radman.
On je ponovio da je neprihvatljiva odluka skupštine opštine Kotor o preimenovanju sportskog objekta po osobi o kojoj, kako kaže, postoje brojna uznemirujuća svjedočanstva zbog zloglasnog djelovanja i postupanja prema hrvatskim zarobljenicima, Zoranu Gopčeviću, zapovjedniku straže u logoru Morinj.
"Čestitali smo Crnoj Gori što se suočila s prošlošću i za nas su ploča u Morinju i natpis veoma bitni i smatramo da ne treba da budu predmet razgovora i treba da ostanu ondje gdje jesu", poručio je Grlić Radman.