„Ista matrica, koja se koristi na državnom nivou i u lokalnim samoupravama koje su pod njihovom vlašću, nije zaobišla ni Budvu“, kazao je Gvozdenović.
Naprotiv, istakao je on, Budva je perjanica kada je u pitanju uhlebljavanje partijskih kadrova. Funkcioneri, kažu, koriste svaku priliku, da po dubini u lokalni aparat, uguraju članove svojih porodica, a nijesu rijetki ni transferi iz drugih opština radi zaposlenja.
„U prilog tome govore i dopisi koje su naši odbornici uputili opštini Budva, Vodovodu, Komunalnom preduzeću, Turističkoj organizaciji Budva i ostalim preduzećima, tražeći informaciju o broju lica koja su zaposlena, imenovana i angažovana po osnovu raznoraznih ugovora, te o zaradama i nadoknadama po ovim osnovama, a na koja su opštinska preduzeća ostala nijema“, naveo je Gvozdenović.
Naime, podvukao je on, sve što smo tražili u skladu je sa članom 36 Poslovnika o radu Skupštine opštine Budva, kojim je predviđeno da odbornik ima pravo na dostupnost materijala i dokumenata koji su od značaja za obavljanje same funkcije.
„Iako je Poslovnikom predviđeno da odbornicima traženu informaciju treba dostaviti u roku od 15 dana, od podnošenja zahtjeva prošlo je više od četiri mjeseca“, napominje Gvozdenović.
Oglasilo se, kaže, tek poneko lokalno preduzeće dajući pritom šture, nepotpune i prije svega netačne podatke. Razlog ovakvog postupanja je, dodaje on, svima jasan i ne treba ga posebno obrazlagati.
„Tačan broj novozaposlenih krije se od građana i odbornika, a sve sa ciljem ispunjavanja predizbornih obećanja koje su koalicioni partneri DF-Demokrate dali, a kojima je nakon pregovaračkog brodoloma jedino ostalo dubinsko zapošljavanje, u pokušaju da na taj način kupi još po koji glas za svoju partiju, a sve na štetu grada i građana, kojima partijske fakture dolaze na naplatu“, zaključio je Gvozdenović.