Anketa je pokazala neznatni rast Bajdenove popularnosti u odnosu na april kada je 39 posto ispitanika odobravalo njegove poteze.
Ekonomija je i nadalje najvažnije pitanje američkim biračima u vrijeme visoke inflacije i nastojanja centralne banke da se cijenama suprotstave podizanjem kamatnih stopa, a što poskupljuje zajmove za nekretnine i automobile.
U četvrtak ističu propisi koji su bili na snazi u vrijeme pandemije kovida-19, a koji su ograničavali ulazak potencijalnih azilanata u Sjedinjene Države i ta činjenica izvor je dodatne zabrinutosti američkih birača.
Prema anketi, 54 posto ispitanika – od kojih 77 posto republikanca i 34 posto demokrata – protivi se povećanju broja imigranata kojima će se dopustiti ulazak u SAD.
Šezdeset šest ispitanika slaže se s odlukom o slanju američkih vojnika na granicu kako bi pomogli pograničnoj službi.
Pentagon je objavio u svibnju da će Bajdenova vlada privremeno poslati 1500 dodatnih vojnika kako bi pomogli čuvati granicu kada se ukinu ograničenja kakva su bila na snazi u vrijeme pandemije.
Bajden se želi natjecati iduće godina za drugi mandat i u toj kampanji imigracije će biti bitno pitanje. Republikanci optužuju Bajdena da je premekan prema imigrantima, no njegova vlada sada je odlučila poslati dodatne vojnike da pomognu čuvati granicu.
Republikanac koji ima najviše izgleda da izbori stranačku nominaciju za predsjedničku trku, bivši predsjednik Donald Tramp, stavio je suzbijanje ilegalne imigracije u središte svoje politike.