Biće jako teško da se domognemo završnice

Iznenađenje: Crna Gora na startu kvalifikacija poražena od Norveške

Odbojkaši Crne Gore loše su otvorili kvaifikacije za Evropsko prvenstvo 2026.

Iznenađenje: Crna Gora na startu kvalifikacija poražena od Norveške Foto: OSCG

Naša reprezentacija je u uvodnom kolu u Arendalu poražena od Norveške, rezultatom 3:0 (25:19, 28:26, 25:20).

U pitanju je prilično iznenađujuć epilog, s obzirom na to da je skandinavska selekcija pripadala posljednjem šeširu na žrijebu. Time je naša selekcija već na startu zakomplikovala šanse da se nađe na završnici.

Predvođeni Kvalenom, Norvežani su silovito ušli u meč, poveli su 8:2, a potom i dobili prvi set.

Tokom drugog seta, domaći su sve vrijeme bili u vođstvu, ali je Crna Gora u završnici poravnala (22:22, 23:23), a potom, smečom Ćaćića, stigla i do set lopte. Uslijedila je prava drama, koja je – u prvom redu zahvaljujući greškama naših igrača – imala srećan kraj za Norvešku (28:26).

U trećem setu, nakon uvodnog intervala koji je donio ujednačenu igru, Norveška je stigla do plus pet (17:12) i tada je bilo jasno kako će Crna Gora danas teško moći i do boda.

U crnogorskom timu, Ćaćić je upisao 14 poena, a Jovović i Zvicer po 11.

Podsjetimo, u našoj grupi još igra i Češka, koja je i favorit. Prvoplasirana reprezentacija iz grupe direktno će izboriti plasman na EP, a dalje će ići i pet najboljih drugoplasiranih selekcija.

U duelu drugog kola, koje će na programu biti u subotu, naša selekcija će u Kolašinu ugostiti Češku.