Vaterpolo

Briljantno izdanje naših viceprvaka u drugom kvalifikacionom kolu

Jadran je veoma blizu LŠ: Novljani u velikom derbiju potopili Jug u Dubrovniku

Vaterpolisti Jadrana izborili su večeras veliku, možda i ključnu pobjedu na kvalifikacionom turniru za Ligu šampiona u Dubrovniku. U duelu druge runde, izabranici Vladimira Gojkovića bili su bolji od domaćeg Juga, rezultatom 12:14 (5:3, 1:5, 3:4, 3:2).

Jadran je veoma blizu LŠ: Novljani u velikom derbiju potopili Jug u Dubrovniku Foto: PVK Jadran

Jadran je tako nakon druge runde jako blizu plasmana u LŠ, s obzirom na to da je upravo klub sa Gruža slovio za favorita broj jedan u kvalifikacionoj grupi "A".

Predvođeni Žuvelom i Burićem, 'jugaši' su bolje otvorili meč i nakon uvodnih osam minuta imali su dva gola viška (5:3).

U drugom kvartalu uslijedio je izvrstan odgovor naših viceprvaka. Serijom 0:4, uz pogotke Vučurovića, Holoda, Lazića i Ivovića, Jadran je stigao do plus dva (6:8). Bio je to i konačan rezultat prvog poluvremena.

Sjajno su Gojkovićevi izabranici djelovali i u trećem periodu, u kojem su u tri navrata izlazili na plus tri, pri čemu je Vasilije Radović za kratko vrijeme pogađao dva puta. Tim iz Herceg Novog tako je završnu četvrtinu dočekao uz osjetnu prednost - 9:12.

Ako je dileme u završnici susreta i bilo, nju je definitivno razriješio Dmitri Holod - tri minuta prije kraja dao je još jedan gol, Jadran je vodio 11:14 i sve je tada bilo riješeno.

Holod je predvodio Jadran sa četiri gola, a Vasilije Radović dao je tri. U domaćem sastavu, Rino Burić je imao najbolji učinak sa tri pogotka.

Novljani će sjutra, u trećem kolu, sa početkom u 12:30 časova, igrati protiv Dinama iz Bukurešta.

Podsjetimo, u slučaju da se Jadran plasira, Crna Gora imala bi dva predstavnika u Ligi šampiona, s obzirom na to da je Primorac osigurao direktan nastup u grupnoj fazi.

Pritom, Jadran bi u slučaju plasmana u LŠ igrao u grupi "C" sa ekipama Barselonete, Marseja i Vašaša.

Grupa "A" / Rezultati drugog kola: Jug - Jadran 12:14, Barselona - Dinamo Bukurešt (20:30).

Tabela: Jadran 6, Jug 3, Barselona 0, Dinamo Bukurešt 0, Banjaluka 0.