Nakon prijeđenih 20.000 kilometara u 18 dana, fotografski snimci su dokazale da u Jadranskom moru ima mnogo više životinja, pogotovo morskih sisavaca, nego što se dosad mislilo. Najveće iznenađenje ekipi je pripremio Kuvijerov kljunasti kit, vrsta koju je gotovo nemoguće opaziti jer se najčešće kreće u velikim dubinama, a snimljen je u albanskom dijelu Jadrana.
- Ugledali smo čak tri odrasla kljunasta kita i mladunče. Pilot nije mogao vjerovati svojim očima. Rekao je da je preletio dosta mora, ali takvo što još nije vidio. Međutim, ne znamo je li se mladunče okotilo u Jadranu ili su kitovi samo nakratko svratili. Te je kitove teško vidjeti jer se, kao i ulješure, zadržavaju u velikim dubinama i mogu roniti više od pola sata bez da udahnu zrak. Još nevjerojatnije nam je bilo vidjeti toliki broj glavatih delfina. Bilo je čak 1000 opažanja! Bili smo iznenađeni i brojem prugastih delfina u sjevernom Jadranu. Znali smo da sve te vrste žive u Jadranu ili povremeno dođu, ali nismo mogli vjerovati da ćemo ih u 18 dana vidjeti baš toliko. Ako smo ih vazduha snimili na stotine, znači da ih u dubinama ima mnogo više.
No, koliko primjeraka svake vrste živi u Jadranu, ne može se zaključiti na osnovi ovog, prvog u istoriji detaljnijeg preleta. Nemamo podataka po kojima bismo uporedili stanje i mogli zaključiti da se broj životinja u Jadranu povećava- objašnjava Draško Holcer iz Plavog svijeta. Uz njega, u avionu su bili Katerina Fortuna, koordinatorica projekta, i Elio Filideia iz Instituta za zaštitu i istraživanje okoline iz Rima.