Za plan programa za 2011-tu godinu jedino nije glasao predstavnik nevladinog sektora u Savjetu javnog servisa, Goran Đurović. Evo i zašto: "Ali ja u tom dokumentu ne vidim potrebne informacije o sadržajima u svim segmentima programa. U određenim djelovima kad je u pitanju informativni program postoje nabrojane emisije šta će se to gledati u 2011. ali u nekim segmentima tih informacija nema. Da li će ponuđeno zaista biti moguće i finansirati. Da li je dobar način da se poveća gledanost putem nekih sadržaja koji možda i ne pripadaju da se emituju na javnom servisu" prenijela je Antena M.
Iako pojedini članovi Savjeta nisu bili u potpunopsti zadovoljni planom za 2011-tu, što zbog toga što TVCG nakon ponoći ne emituje nikakav program, što zbog manjka kulturno - umjetničkog i zabavnog programa ipak su glasali za. Član savjeta Draško Đuranović predložio je: "Moramo da obavežemo menadžment da u najskorijem roku naruči jedno terensko istraživanje koje će nam ponuditi odgovore koje emisije gledaoci vrednuju i koje autore treba forsirati. Da znamo koje produkcione sadržaje treba da mijenja javni servis u kom smjeru i kako.
Na Savjetu je bilo rijeci i o varijabilama na zarade, zbog kojih su se pojedini zapošljeni u Javnom servisu bunili jer, navodno povlašćeni dobijaju duplu platu neopravdano.
Goran Đurović: "Ako je plata 750 eura a sto posto na tu platu varijabile, onda je to 1500 eura i to nije problem sa 300 na 600. Po meni je značajan problem, vjerujte da neko prima 1500 eura u ovoj kući".
Branko Vujisić ispred Sindikata, traži da se pravila o varijabilama urede pravilnikom, koji mora biti javan: "Sindikat će budite sigurni 100% tražiti da ima uvid u varijabile, bez obzira na priču o tajnosti".
Predsjednik savjeta RTCG Dušan Simonović zakazao je sljedeću sjednicu Savjeta za 1. februar, kada bi Savjet trabalo da razmatra predlozeni pravilnik o podjeli varijabila, koje ne bi smjele da prelaze više od 30 odsto ličnog dohotka.