Završeno je 21. kolo Meridianbet Prve CFL

Smjena na vrhu: Budućnost u finišu srušila Dečić i iskoristila 'poklon' Mornara

Fudbaleri Budućnosti novi su lideri Meridianbet Prve CFL. 'Plavi' su večeras slavili protiv Dečića, nakon što je Mornar uz veliki preokret bio bolji od Sutjeske. U 21. kolu domaćeg šampionata još smo vidjeli pobjede Iskre, Jedinstva i Jezera.

Smjena na vrhu: Budućnost u finišu srušila Dečić i iskoristila 'poklon' Mornara Foto: FSCG

U derbiju kola, Budućnost je golom u finišu osvojila tri boda protiv Dečića (1:0), a u izuzetno uzbudljivom susretu na Topolici, Sutjeska je ispustila dva gola prednosti i na kraju poražena od Mornara (3:2).

Fudbaleri Jedinstva bili su bolji od Petrovca (2:1), a Jezero je u Beranama trijumfovalo nad Arsenalom (1:0).

Ražnatović u 87. minutu pogodio za prvo mjesto

Derbi između Budućnosti i Dečića nije opravdao očekivanja, ali zadovoljni mogu biti navijači domaćih, koji su proslavili trijumf rezultatom 1:0 (0:0). Ne baš sjajan meč odlučen je u 87. minutu, kada je Ražnatović postigao atraktivan pogodak.

Pod Goricom nije bilo većih uzbuđenja sve do 38. minuta, kada je Šarkić lijepo pokušao, a Dragojević odbranio. Budućnost je, sa druge strane, imala nekoliko polušansi.

Novom izglednom prilikom gostiju otvoreno je drugo poluvrijeme, ali je Dragojević još jednom odlično intervenišao prilikom šuta Pedra. Na drugoj polovini, Adžić je u 53. minutu odlično šutnuo iz slobodnog udarca, a golman Dečića Marković odbio je opasnost.

Najveću šansu za 'plave' imao je Mrvaljević u 78. minutu. Uputio je veoma nezgodan šut, navijači domaćih gotovo da su već vidjeli loptu u mreži, no Marković je uspio da odbrani - i to na samoj gol liniji.

Vrijeme je odmicalo, Podgoričani su očajnički pokušavali da dođu do gola i u tome su uspjeli u 87. minutu. Ražnatović je na dvadesetak metara uzeo loptu, potom prišao do ivice šesnaesterca, a onda je raspalio - pravo u mrežu Tuzana.

Meč za pamćenje: Veliki preokret borbenih Barana, od 0:2 do 3:2 protiv prvaka

Fudbaleri Sutjeske vodili su protiv Mornara u Baru rezultatom 0:2, a na kraju su poraženi - bilo je 3:2. Barski prvoligaš odigrao je srčano i hrabro, a utakmicu na Topolici odlučio je Fatos Bećiraj u 90. minutu.

Kako je prvo poluvrijeme na Topolici odmicalo, djelovalo je kako do odmora neće biti golova, ali gosti su uspjeli da steknu prednost. U toku je bio 38. minut, kada je Konrad poslao loptu iza Popovićevih leđa i tako upisao 14. pogodak u ovosezonskom izdanju domaćeg šampionata.

U drugom poluvremenu, u svega tri minuta vidjeli smo dva gola. Prvo su Nikšićani u 61. minutu duplirali vođstvo zahvaljujući Vuku Strikoviću, no Barane je u meč vratio Marko Ćetković, koji je zatresao mrežu Nikšićana u 64. minutu.

Svega pet minuta kasnije, malo je falilo za izjednačenje - Ćetković je šutirao, a lopta pogodila stativu. Mreža Sutjeske tresla se u 75. minutu - Škrijelj je odlično uposlio Vujačića, a on pogodio, no bio je tom prilikom u ofsajdu.

Takva inicijativa Barana, ipak, nije mogla ostati bez rezultata. Nakon akcije domaćih, u 78. minutu, Novica Eraković pogodio je sopstvenu mrežu i bilo je 2:2.

Eraković je zamalo pogodio i suparničku mrežu u 88. minutu - odlično je šutirao, ali se Popović ispružio i odbio je iznad prečke.

U 90. minutu - potpuni preokret. Fatos Bećiraj dao se u solo prodor, prošao je jednog od suparničkih defanzivaca, a potom sa 16 metara poslao loptu u mrežu.

Nova pobjeda Iskre, Rudar na dnu

Nakon trijumfa na gostovanju Dečića, Iskra je danas slavila pred svojim navijačima protiv Rudara, rezultatom 2:1 (1:0). Danilovgrađani su tako sada osmi, a Pljevljaci posljednji na prvoligaškoj tabeli.

Susret u Danilovgradu počeo je inicijativom Pljevljaka, a veliku šansu propustio je Talović. Nakon toga, gosti su stali, a Iskra je ubrzo došla do prednosti. U toku je bio 27. minut – Šaletić je odlično izveo korner, golman gostiju Muminović nije baš najbolje izboksovao loptu, a nju je na petnaestak metara od gola prihvatio Boljević i sjajnim šutem donio Iskri vođstvo.

Nedugo pošto je počelo drugo poluvrijeme, izabranici Aleksandra Nedovića udvostručili su višak. Strijelac je u 54. minutu bio Kalezić, koji je glavom poslao loptu u mrežu, a i tom je šutu prethodio korner.

Rudar je imao sjajnu priliku da se vrati u meč u 58. minutu, ali je Boričić poslao loptu pored stative.

Još jedan gol nakon kornera vidjeli smo u 70. minutu, no ovog puta na suprotnoj strani. Peličić je odlično centrirao iz ugla, a Bojović je skočio u suparničkom kaznenom prostoru i pogodio glavom za 2:1.

Pljevljaci su do kraja vršili pritisak, imali su i nekoliko šansi, ali danas nijesu mogli do boda.

Dacić sjajnim golom u nadoknadi donio pobjedu Jedinstvu

Publika u Bijelom Polju pratila je borben meč, koji je trajao tačno 101 minut, a u kojem su igrači Jedinstva u finišu stigli do pobjede protiv Petrovca, rezultatom 2:1 (0:0).

Tokom prvog poluvremena, gledali smo zanimljivu borbu u kojoj je Petrovac imao nešto veću inicijativu. Ipak, veće šanse su izostale, pa golova nije bilo.

Drugi dio počeo je inicijativom domaćih, koja im se ubrzo isplatila. U toku je bio 50. Minut, kada je Hajrović fantastično izveo slobodan udarac sa velike daljine, a loptu u petercu Petrovčana dočekao Muzurović i poslao je u mrežu.

U samom finišu, dok su domaći navijači već polako proslavljali pobjedu - Petrovčani su uspjeli da izjednače. Pogodio je Perović.

Mnogo nervoze bilo je u finišu - i na terenu i na tribinama, sa kojih je flašom pogođen četvrti sudija Nikola Cvijović.

I kada je djelovalo da će meč biti okončan remijem, u šestom minutu nadoknade sijevnula je kontra sa polovine domaćih, a na kraju je Dacić, nakon asistencije Idrizovića, fantastično lobovao golmana gostiju Jelovca i donio Jedinstvu tri boda.

Pavlović presudio Tivćanima

Jezero je do prve proljećne pobjede došlo nakon ne baš zanimljive fudbalske predstave, no na kraju se pamte bodovi - a bez njih je u Beranama ostao Arsenal, koji je poražen rezultatom 1:0 (0:0).

Može se reći kako je prvi dio igre u Beranama protekao uz obostrano oprezan pristup, pri čemu smo pred oba gola vidjeli po jednu polušansu. Ozbiljnijih prijetnji nije bilo, pa su mreže mirovale.

Ni u drugom dijelu nije bilo uzbuđenja, sve do 59. minuta kada su Tivćani mogli do gola, ali je Došljak pogodio stativu.

Do vođstva su u 70. minutu došli Plavljani. Kojašević je uputio odličan šut iz slobodnog udarca, potom se zatresla prečka gola Arsenala, a na odbitak je natrčao Pavlović i smjestio loptu u mrežu. Šest minuta kasnije, domaći su ostali sa desetoricom, pošto je zbog igre rukom drugi žuti karton dobio Dedić.

Uprkos ofanzivi, Tivćani u završnih 15 minuta nijesu mogli do boda, tako da će fudbaleri Jezera, makar do sljedećeg kola, biti u 'sigurnoj zoni' na tabeli.

Jedinstvo – Petrovac 2:1 (0:0)

(1:0 – Muzurović 50’, 1:1 - Perović 87', 2:1 - Dacić 90+6')

Jezero – Arsenal 1:0 (0:0)

(1:0 – Pavlović 70’)

Iskra – Rudar 2:1 (1:0)

(1:0 – Boljević 27', 2:0 - Kalezić 54', 2:1 - Bojović 70')

Mornar – Sutjeska 3:2 (0:1)

(0:1 – Konrad 38', 0:2 – Striković 61', 1:2 – Ćetković 64', 2:2 - Eraković (autogol) 78', 3:2 - Bećiraj 90')

Budućnost – Dečić 1:0 (0:0)

(1:0 - Ražnatović 87')

Tabela: Budućnost 41, Sutjeska 40, Petrovac 29, Arsenal 29, Dečić 28, Jedinstvo 26, Jezero 25, Mornar 25, Iskra 23, Rudar 20.