Nikšićani slavili minimalnu pobjedu protiv viceprvaka San Marina

Jedva: Božo Marković spriječio blamažu Sutjeske

Fudbaleri Sutjeske pobjedom su započeli nastup u Ligi konferencije, ali je malo nedostajalo da se izblamiraju. Naime, u uvodnom kvalifikacionom kolu, Nikšićani su na DG areni u Podgorici slavili protiv Kosmosa iz San Marina, rezultatom 1:0 (0:0).

Jedva: Božo Marković spriječio blamažu Sutjeske Foto: arhiva

Nema sumnje kako Nenad Brnović nakon večerašnjeg izdanja njegovih izabranika ima mnogo razloga za brigu - ne toliko uoči revanša protiv prilično nemoćne ekipe iz Seravalea, koliko zbog sljedećeg izazova u Evropi.

Nikšićani su od početka krenuli ofanzivno, ali nije ta igra dala naročit rezultat. Stvorili su crnogorski viceprvaci tek nekoliko prilika u prvom dijelu, ali nijedna nije bila dovoljno konkretna kako bi se zatresla mreža Simonćinija.

U drugom dijelu gotovo ništa nije ni bilo vrijedno pomena sve do 63. minuta, kada je Krstović dobro šutnuo, a Simonćini još bolje odbranio. U međuvremenu, zbog povrede je teren napustio golman Vladan Giljen, kojeg je zamijenio Ličina.

Tivćani izborili odličan rezultat u Jermeniji: Remi Arsenala na evropskom debiju
1
Tivćani izborili odličan rezultat u Jermeniji: Remi…
13.07.2023 20:54

Sutjeska je najzad kapitalizovala nadmoć na terenu u 79. minutu - Živković je sjajno odložio petom loptu ka Božu Markoviću, a on sjajnim šutem zatresao mrežu suparnika. Treba pomenuti kako je Marković u igru ušao dvadesetak minuta ranije.

Mogao je Marković i do drugog pogotka, i to u četvrtom minutu nadoknade, ali je umjesto mreže pogodio prečku.

Nakon svega što je viđeno u Donjoj Gorici, utisak je da je među blizu 1.000 navijača malo onih koji su zadovoljni napustili stadion.

Revanš meč na programu je za sedam dana u San Marinu.

Ne dogodi li se tada veliko iznenađenje, Sutjesku u drugom kolu čeka bolji iz dvomeča velškog Penibonta i Santa Kolome iz Andore. U prvom duelu u Velsu danas je bilo 1:1.