Odigrani svi mečevi četvrtfinala Kupa Crne Gore

U polufinalu Kupa Crne Gore igraće fudbaleri Budućnosti, Dečića, Rudara i Jezera.

Na dva stadiona odlučivali penali: Budućnost, Dečić, Rudar i Jezero su u polufinalu Foto: UGC

To je epilog današnjih četvrtfinalnih okršaja, među kojima su dva razriješena penal-serijama.

Budućnost nadoknadila dva gola minusa, pa nakon penala prošla u polufinale

Fudbaleri Budućnosti u polufinale su se plasirali nakon što su protiv Mornara u Baru nadoknadili dva gola minusa, a potom trijumfovali prilikom izvođenja penala - 2:4 - 2:2 (2:1).

Domaći su šokirali Podgoričane sa dva rana gola – oba puta, u 4. i 11. minutu, Pavličića je matirao Ondong-Mba. Da ‘plavi’ nastavak duela dočekaju sa manjim zaostatkom, pobrinuo se Petar Grbić, koji je u 41. minutu šutnuo sa petnaestak metara i lijepo lobovao golmana Popovića.

Budućnost je poravnala u 64. minutu, kada je Vasilije Adžić postigao gol šutirajući sa 18 metara. Do kraja je bilo šansi, ali ne i golova.

Tokom izvođenja jedanaesteraca, kapiten domaćih Kaluđerović je pogodio prečku u prvoj seriji, a u četvrtoj je isto učinio i Okamoto, te je tada bilo jasno kako Budućnost ide dalje.

Dečić golom u 92. minutu do prolaza

U drugom okršaju prvoligaša u okviru četvrtfinala, Dečić je bio bolji od Petrovca - 2:1 (1:0). Tuzani slave prolaz zahvaljujući pogotku Pjetra Ljuljđuraja u 92. minutu.

Tokom prvog dijela, jedini gol viđen je u nadoknadi - Dečić je u vođstvo stigao pogotkom Draška Božovića. Gosti su poravnali golom Aldina Adžovića u 79. minutu. No, da ne bude penala, a da Tuzani još jednom nastupe u polufinalu pobrinuo se Ljuljđuraj u samom finišu utakmice.

Rudar se provukao u Kotoru

Duel Bokelj - Rudar razriješen je nakon penala, a dalje idu Pljevljaci - 4:5 - 1:1 (0:1).

Pljevljaci su poveli golom Kalezića iz penala u 22. minutu. No, da slijedi dramatična završnica susreta, postalo je jasno u 65. minutu, kada je Poček izjednačio. Do kraja se mreže više nijesu tresle, pa su uslijedili jedanaesterci. Pljevljaci slave golmana Radanovića, koji je odbranio Kordićev šut.

Istorijski uspjeh Plavljana uz ubjedljiv trijumf

Fudbaleri Jezera prvi put u istoriji igraće u polufinalu Kupa.. Plavljani su danas u Beranama bili ubjedljivi protiv Koma, uz rezultat 6:1 (2:1).

Jezero je do polufinala stiglo uz dva gola Pavlićevića, te po jedan Redžepagića, Toškovića, Šimuna i Julevića. Počasni pogodak za Kom postigao je Perišić.

Jezero - Kom 6:1 (2:0)

Dečić - Petrovac 2:1 (1:0)

Bokelj - Rudar 4:5 / penali - 1:1 (0:1)

Mornar - Budućnost 2:4 / penali - 2:2 (2:1)