„Moram da budemo svjesni da penzioni sistem u svakoj zemlji, a posebno u nedovoljno razvijenim zemljama kakva je naša, pored ekonomske ima izraženu socijalnu komponentu i kada penzionerima šaljete poruke o njegovom ukidanju morate da shvatite da jednu od najranjivih grupa ljudi prilično uznemiravate, rekao je Jocović.
On smatra da takve poruke nijesu na mjestu.
„Neophodno je dugoročno održivim strategijama reformisati, ako je potrebno, penzioni sistem zbog toga što je iskustvo mnogih zemalja pokazalo da reforme mogu da unaprijede životni standard“, poručio je Jocović.
On napominje da je Fond postavljen na osnovu zakona i da njegovo ukidanje podrazumijeva određenu proceduru.
„Fond se finansira iz doprinosa zato što su oni najpredvidljiviji i najstabilniji vid finansiranja penzionog sistema. Ukidanje doprinosa trebalo bi da znači da se na neki način to mora nadomjestiti. Nijesam vidio neku ozbiljniju analizu. Kad vidim analizu možemo da suočimo argumente. Sa šepkulacijama ne možemo polemisati. Potrebno je pažljivo analizirati i promisliti, onda donijeti odluke na koji način u budućem periodu razvijati Fond penzijskog osiguranja“, zaključio je Jocović.