Potpuno zaslužen ishod

Košarkaši Budućnost Volija nastavili su sa odličnim izdanjima u ABA ligi. U najzahtjevnijem duelu do sada, u sklopu trećeg kola, 'plavi' su u Laktašima slavili nad Igokeom, rezultatom 71:76 (15:20, 12:22, 18:14, 26:20).

Još jedno dobro izdanje 'plavih': U Laktašima savladana Igokea, Budućnost Voli ostaje na vrhu Foto: ABA

Budućnost Voli bila je večeras bolja, zasluženo je pobijedila, te ostaje na vrhu tabele uz maksimalan učinak. Andrej Žakelj i njegovi izabranici tako sada mogu da se okrenu pripremama za meč sa Trentom i, nadajmo se, prvom trijumfu u Eurokupu.

Podgoričku ekipu večeras su predvodili Rajt sa 14 poena i Kamenjaš sa 12, a na drugoj strani najefikasniji je bio Karter (19).

Bolje je utakmicu otvorio domaći tim, ali uslijedio je odmah odgovor ‘plavih’ koji su, dva minuta prije kraja, uz dva pogotka Ilića – uključujući i jedno atraktivno zakucavanje – prvi put bili na plus šest (10:16).

Novi poraz Mornara: Barani se odlično držali do sredine trećeg kvartala, a onda - 0:17
0
Novi poraz Mornara: Barani se odlično držali do sredine…
05.10.2024 18:55

Na startu drugog perioda, Podgoričani su stizali i do devet poena prednosti (15:24), a uskoro je bilo i 11 – 17:28. Domaćinu baš nije išlo – gotovo da nijesu mogli do pogotka ni iz slobodnih bacanja, što su izabranici Andreja Žakelja iskoristili i do odlaska na odmor – uz trojke Drežnjaka i Rajta – povećali višak na 15 poena (27:42).

Početak trećeg perioda donio je potpuno drugačiji odnos snaga. Igokea je serijom 10:0 prišla na 37:44, ali je Budućnost Voli do kraja četvrtine uspjela da se vrati na dvocifren višak (45:56).

Treba istaći kako je Flečer Megi krajem treće i početkom završne četvrtine ubacio čak tri trojke, čime je čuvao komotno vođstvo podgoričkog sastava. Zaprijetio je tim iz Laktaša u samom finišu - Jeremić je pogodio trojku, Igokea je 50 sekundi prije kraja prišla na dva posjeda, Gavrilović je zatim bio precizan za 69:73. Ali, bilo je to sve - Tanasković je uzvratio i domaći više nijesu imali šanse.

Rezultati: Mornar - Cedevita Olimpija 82:92, Dubai - Mega 80:83, Igokea - Budućnost Voli 71:76, Krka - Spartak (21:00).

Sjutra: FMP - Borac (12:00), Split - Crvena zvezda (17:00), Partrizan - Cibona (18:00). Preksjutra: SC Derbi - Zadar (19:00).