Kod kapije parka Gorica, predstavnici Udruženja ljubitelja Gorice su i danas kao i prethodnih nekoliko puta pokušali da prikažu sve prirodne i rekreativne potencijale ovog podgoričkog parka kako bi spriječili upravu Glavnog grada da na ovom mjestu gradi tunel. Današnja tema okupljanja je bila zaštita ptičijeg fonda na ovom području.

Jovićević je ispred CEZAPA istakao da su parkovi veoma bitni za svaki grad i da je neophodno da ih bude što više.
- Parkovi su veoma bitni u svakom gradu. Treba da ih bude što više jer su zelene oaze u „betonskim pustinjama“. Brdo Gorica je dosta specifično po tim svojim karakteristikama jer nije klasični park, već je dosta izolovan od grada, što je jako bitno. To svjedoči da Goricu naseljava veliki broj živog svijeta. Biološka raznolikost je jako izražena. Tu su prvenstveno zastupljene ptice i taj broj je oko 70, 80 vrsta koji nije zanemarljiv - istakao je Jovićević i dodao:
- Danas ćemo predstaviti nekih dvadesetak vrsta. Od nekih interesantnih vrsta koje prolaznici na Gorici mogu da primijete izdvojio bih svraku, potom sojku, takođe, tokom ljetnje i proljećne sezone u noćnim satima se oglašava ćuk. Pored tih vrsta primjetne su ptice malih dimenzija, koje liče na vrapca, a koje su po obliku, boji i oglašavanju drugačije i to su: plavetna sjenica koja gnijezdi u dupljama i šupljinama drveća, planinska strnarica koja ne gnijezdi ali pronalazi utočište tokom zimskog perioda, pupavac ili baljin kokot, dok žbunove Gorice karakteriše carić. Pored ćuka koji je noćna grabljivica u večernjim satima se može čuti još jedna vrsta, a radi se o legnju, a može se čuti i kukumavka koja je karakteristična za urbana naselja. Ona liči na goluba, ali se radi o selici koja je iz tog reda golubolikih ptica. Laste je lako primijetiti po svom karakterističnom letu, tu je sem njih i brgljez, velika sjenica, grmuša. Jata štiglića mogu često da se vide na otvorenim staništima.

Jovićević je istakao da Goricu naseljava značajan broj ptica jer na brdu ima različitih tipova staništa.
- Goricu naseljava značajan broj ptica upravo zbog toga što ima različite tipove staništa, od drveća čempresa i alepskog bora gdje mnoge vrste gnijezde, do otvorenih staništa kamenjara koje naseljavaju vrste poput crvendaća, zebe i štiglića i grmolikih gdje ekološku nišu ili stanište nalaze brojne grmuše po čemu su dobile ime - kazao je Jovićević i dodao:
- CEZAP je u zadnjih nekoliko dana usmjerio pažnju ka brdu Gorica i smatramo da ono treba da bude očuvano i da je važno da bude u dovoljnoj mjeri izolovano od saobraćaja i gradske buke kako je i bilo do sada.

Zoran Bojović iz Udruženja ljubitelja Gorice i prirode je kazao da je saznao danas iz medija da neće moći da prisustvuju sjednici Glavnog grada koja je zakazana za 26. decembar, iako im je prvobitno rečeno da će smjeti da prisustvuju.
- Interesovanje građana Podgorice i cijele Crne Gore je ogromno za potpisivanje peticije protiv izgradnje tunela. Sjednica Glavnog grada je zakazana za 26. decembar. Vlast ima mehanizam tzv. „glasačku mašinu“ koja će najvjerovatnije izglasati ovaj projekat. Zanimljivo je da su odbornici NOVE za izgradnju tunela i uz njihove glasove postojaće većina. Mi ćemo uraditi sve što je u našoj moći putem građanske inicijative. Par desetina hiljada glasova će biti sasvim dovoljno da se spriječi gradnja tunela - zaključio je Bojović.
