Iako su prikupljeni validni dokazi o organizatorima, izvršiocima i saučesnicima u ubistvu Slavka Ćuruvije, ne pokreće se postupak, pa se stiče utisak kao da se čuva i prikriva neko od umiješanih u taj monstruozni zločin, dodao je Ćuruvija.
"Molim Vas za pomoć, jer su i poslije 13 godina od ubistva moga brata, Vlada Srbije, policijski i pravosudni organi Srbije potpuno pasivni, apsolutno nezainteresovani i bez ijednog pravog poteza ili suštinske reakcije u pravcu rješavanja i rasvetljavanja ubistva moga brata Slavka Ćuruvije", naveo je Jovo Ćuruvija u otvorenom pismu Kacinu, prenosi Blic.
Vlasnik dnevnog lista Dnevni telegraf i nedeljnika Evropljanin Slavko Ćuruvija ubijen je u strogom centru Beograda na Uskrs, 11. Aprila 1999. godine tokom NATO bombardovanja Srbije. Ubistvo do danas nije razriješeno niti je iko odgovarao za taj zločin.
"Bez obzira šta je u pitanju, sigurno je da srpsku Vladu ne interesuje i ne uzbuđuje činjenica da je još uvijek neriješen i daleko od sudskog postupka slučaj državnog terorizma čija je žrtva Slavko Ćuruvija, ugledna javna ličnost, istaknuti novinar i glavni i odgovorni urednik tiražnih listova", naveo je Jovo Ćuruvija.
On je dodao je da je tortura zlikovačkog režima Slobodana Miloševića počela 1998. godine donošenjem Zakona o informisanju, takozvanim Šešeljevim zakonom, u vrijeme ministrovanja Aleksandra Vučića, a da je pojačana pojačana poslije govora Slavka Ćuruvije pred Helsinškom komisijom, u Kongresu SAD, 10. decembra 1998 godine.
"Slavko je bio oštar kritičar Miloševićevog režima u kojem je današnji ministar policije Ivica Dačić bio glasnogovornik zločinca Miloševića", podsjetio je Jovo Ćuruvija.
Dačić je ranije danas u Leskovcu rekao da prije četiri godine, kada je postao ministar unutrašnjih poslova, nije obećao da će naći ubice novinara Dade Vujasinović, Milana Pantića i Slavka Ćuruvije, nego da bi mu bilo "zadovoljstvo da se i ta pitanja razriješe.
Jovo Ćuruvija je naveo da se na opšte zgražavanje porodice Ćuruvija i javnosti u Srbiji mnogi koji su učestvovali u pripremi ubistva njegovog brata danas nalaze u državnim preduzećima i ustanovama, a neki od njih su i napredovali.
Foto: AFP