Odbojka

U drugom duelu finala plej-ofa domaćeg šampionata za odbojkaše, Budućnost je poravnala u seriji. 'Plavi' su nakon nevjerovatno uzbudljivog duela u "Morači" slavili nad Budvom, rezultatom 3:2 (16:25, 25:22, 26:24, 20:25, 16:14).

Kakav meč u "Morači": Budućnost srušila Budvu i poravnala u seriji, sve riješeno u taj-brejku punom obrta Foto: OSCG

Podsjetimo, Budva je slavila u prvom duelu (3:0), pa je sigurno kako će finalna serija imati najmanje četiri nastavka.

Dok su Budvani relativno lako slavili u prvom setu, u drugom je bilo mnogo drugačije. Budućnost je bila odlična na bloku, imali su i četiri asa, te su u jednom momentu vodili 17:9. No, gosti su uspjeli da se vrate, ali ne i da preokrenu, te je bilo 25:22.

Nakon slabog starta i konstantnog vođstva suparnika, Podgoričani su u trećem setu preokrenuli (18:17). Bio je to uvod u izuzetno dramatičan finiš, koji je pripao domaćem timu (26:24).

Budva je, međutim, bila bolja u četvrtom setu, u kojem je presudilo to što su domaći napravili mnogo grešaka. Na kraju je bilo 20:25 i uslijedio je taj-brejk.

U odlučujućem setu, Budućnost je dva puta stizala do viška od plus dva (4:2, 8:6), ali su Budvani u oba navrata ekspresno izjednačavali. Nakon toga, Balša Radunović je donio vođstvo gostima (8:9), a na parketu smo gledali nevjerovatno požrtvovanu borbu oba rivala.

Nešto kasnije, gosti su poenom Hadžisalihovića poveli 10:12, da bi Budućnost uzvratila i preokrenula na 13:12. Ipak, do prve meč lopte stigla je Budva, da bi Budućnost još jednim smečom neumornog Delića ponovo izjednačila.

Dubak je zatim bio fantastičan u bloku i 'plavi' su poveli 16:15. Odmah nakon toga, Jelić je poslao loptu u polje Budvana koji nijesu uspjeli da se odbrane i Podgoričani su proslavili veliku pobjedu.

Najbolji akter meča bio je Jovan Delić, koji je upisao 25 poena, a zapažen u domaćem timu bio je i Nikola Radović (17). Na drugoj strani, najbolji učinak imao je Aleksandar Minić (19).

Sljedeći duel finalne serije biće na programu u subotu u Budvi.