"Nazimo se u paradoksalnoj situaciji da Više tužilašvo može da pokrene istražni postupak protiv članova Odbora koji su se nečijim previdom upoznali sa materijalom u koji, shodno Zakonu o tajnosti podataka, nisu trebali da imaju uvid. Zbog toga nam treba nova zakonska regulativa kako bi se jasno razgraničile nadležnosti. Činjenica je da mi kao članovi Odbora moramo dobiti veće kontrolne mehanizme kako bio mogli da govorimo o ovim temama i da se određujemo prema ovoj problematici", kazao je Knežević.
Prema njegovim Kneževića tu je riječ o propustu ili previdu ljudi iz ANB-a, te da je u toku interna kontrola unutar te bezbjednostne institucije.
On dodaje da nije na njemu da govori da li će biti pokrenuti disciplinki ili drugi postuci protiv tih lica.
Knežević navodi da je Odbor za bezbjednost i odbranu jednoglasno usvojio izvještaj za kontrolno saslušanje potredsjenikika Vlade Dritana Abazovića i i v.d. direktora Agencije za nacionalu bezbjednost Dejana Vukšića o mogućim kršenjima zakona o tajnostima podataka vezano za slučan Stevava Simijanovića koji je bio predmet na prethodnom kontrolnom saslušanju.
"Imajući u vidu činjenicu da se pred Višim tužilaštvom vodi izviđaj i da ostali poslanici nemaju pristup tajnim podacima, mi smo se odlučili da ne donosimo nikakve zaključke već samo da usvojimo izvještaj sa kojim ćemo upoznati plenum. Svjestan nedostataka Zakona o parlementarnom nadzoru i Zakona o tajnosti podataka, apelovao sam na kolege iz odbora da u narednom periodu radimo na reformi ovih zakona kako bi kontrolna uloga bila smislenija i svrsishodnija i išla u pravcu suštinske konrola bezbjednosnih struktura Crne Gore", saopštio je Knežević.
On ističe da prema onome što su saopštili Vukšić i Abazović, ono što se dogodilo 19. marta nije uticalo na rad i komunikaciju partnerskih službi članica NATO-a.
"Po izlaganju Vukšića shvatio sam da postoji značajan stepen povjerenje između njega i ANB-a sa partnerskim službama jer je on nedavno bio u Briselu", kazao je Knežević.