Kako je saopšteno iz UIKS-a, Drecun je oštrim predmetom dva puta ubo Radulovića u predjelu stomaka, zbog čega je pritvorenik transportovan u Klinički centar Crne Gore. Nakon ukazane medicinske pomoći, Radulović je vraćen u spuški zatvor.
Policija i tužilaštvo preduzimaju sve akrtivnosti povodom ovog slučaja, čiji akteri svoje biografije pune dešavanjima iz crne hronike.
Nikšićanin Ranko Radulović široj javnosti je poznat kao bivši vlasnik fudbalskog kluba "Čelik" i ugostitelj. Međutim, za njegovo ime se već godinama vezuju aktivnosti sa one strane zakona, među kojima se izdvaja slučaj krvne osvete sa porodicom Vilotijević, takođe iz Nikšića.
Radulović je u žižu javnosti dospio nakon što je osuđen na 15 godina zatvora zbog ubistva Zorana Vilotijevića. Tada su osuđena i njegova braća Slavko i Miomir.
Iz osvete za ovo ubistvo brat Zorana Vilotijevića - Milan Lezo Vilotijević ubio je Slavka Radulovića, zbog čega je osuđen na 20 godina zatvora.
Planirali likvidacije
Radulović se od 18. juna 2018. godine nalazi u Zavodu za izvršenje krivičnih sankcija zbog osnovane sumnje da je bio vođa jedne od tri kriminalne grupe koje su planirale teška krivična djela, odnosno likvidacije više osoba.
Zbog toga se protiv njega vodi postupak pred Višim sudom u Podgorici. Na toj optužnici, osim Radulovića, kao organizatori su označeni i Kotoranin Igor Vukotić, koji slovi za člana škaljarskog klana, i albanski državljanin Erogen Brajović.
Na spisku optuženih, osim Radulovića, Brajovića i Vukotića su Radoš Petrušić, Stefan Radulović (22), Luka Radulović (24), Ratko Martinović (38), Darko Vicković (38), Nikola Mandić (20), državljani Bosne i Hercegovine Nenad Lubura (52), Radoje Preradović (54), Miladin Dedović. Optužnim aktom obuhvaćeni su Zlatko Matanović iz Skadra i Nikšićanin Stefan Perović.
Naredbom je obuhvaćen i Kotoranin Nikola Mršić, kojem se na teret stavlja da je bio dio kriminalne grupe. Istražitelji su na osnovu iskaza svjedoka saradnika Jadranka Jonskog razotkrili djelovanje grupe a, prema navodima Tužilaštva, rasvijetlili su i ubistvo bivšeg fudbalera Gorana Lenca.
Jonski je do detalja ispričao što su sve bili planovi ove kriminalne organizacije i koje su im bile uloge. Radulović je, prema navodima tužiteljke Stojanke Radović, planirao likvidacije glavnog specijalnog tužioca Milivoja Katnića, njegovog sina i braće Vilotijević, dok su mete Kotoranina Igora Vukotića, prema optužnom aktu, bili visoko pozicionirani službenici bezbjednosnog sektora – Zoran Lazović, Duško Golubović, Duško Koprivica, njegov sin i osobe iz kavačkog klana.
„Vidjećeš kada izađem što će ti se desiti“
Osim ovog, protiv Radulovića se vodi postupak i pred danilovgradskim sudom jer je u u martu 2019. prijetio službeniku ZIKS-a Milanu Pavloviću. Tereti se da je počinio krivično djelo napad na službeno lice u vršenju službene dužnosti.
On je ranije pred tužiocem negirao da je 20. marta 2019. službeniku ZIKS-a kazao: „Vidjećeš kada izađem što će ti se desiti“.
Hapšen je ranije i zbog zelenašenja, nedozvoljenog držanja oružja, osuđivan je zbog protivpravnog zauzimanja zemljišta i uništenja i oštećenje prirodnog dobra u Lipcima jer je bez dozvole namjeravao da sagradi pristanište i plažu.
Imovina Ranka Radulovića dva puta je bila meta napada. Prvi put bomba je bačena ispred njegovog lokala ,,Tani“ u oktobru 2019. u gradu pod Trebjesom, a potom u martu ove godine u dvorište njegove kuće u Nikšiću. Policija je rasvijetlila ovaj slučaj, a kao osumnjičen za izvršenje ovog krivičnog djela uhapšen je Nikšićanin N.R. (22).
Eksplozivi i prebijanje
I ime Nikole Drecuna poznato je bezbjednosnim službama. On je evidentiran kao član kavačke kriminalne grupe. Drecun je prošle godine uhapšen zbog sumnje da je sakrio eksplozivnu napravu koja je pronađena u suterenu zgrade u Ulici IV proleterske na Cetinju.
Istražitelji vjeruju da je Drecun planirao da upotrijebi bombu za izvršenje teškog krivičnog djela. Eksplozivna naprava bila je sakrivena u jedan od razvodnih ormarića u suterenu zgrade.
Drecun je prebijen u septembru 2018. godine, a za to djelo uhapšene su dvije osobe koje se povezuju sa škaljarskim klanom.
Samo mjesec dana ranije, Drecun je prijavio policiji da je nepoznata osoba pucala na njega u Bajovoj ulici na Cetinju.
On je tada ispričao inspektorima da je hodao ulicom kada je naišao automobil iz koga je u njegovom pravcu ispaljeno nekoliko projektila, a da je uspio da se spasi samo pukom srećom i brzom reakcijom.