Show biz

Ko su najplaćenije ljepotice?

Izvor

Među prvih 10 po zaradi našle su se i Kejt Mos, Miranda Ker, Lara Stoun, Natalija Vodijanova, Adrijana Lima...ali je primjetan i izostanak poznate manekenke Hajdi Klum.

Gospođa Bundšen (32) je od 1. maja 2011. do 1. maja 2012. zaradila nevjerovatnih 45 miliona dolara i još jednom pokazala da je daleko ispred svih ostalih ljepotica, bar što se zarade tiče.

Lijepa Brazilka pored redovnih manekenskih angažmana novac zarađuje i kao portparol raznih brendova ali i od sopstvenog biznisa. Ona je zaštitno lice poznatih kompanija poput Pantene, Esprit i Versace, a uzima procenat i od svojih Ipanema japanki i mnogih drugih proizvoda koji nose njeno ime.

Kejt Mos se i ove godine našla na drugom mjestu sa zaradom od 9,2 miliona, ali je ipak u minusu u odnosu na 2011. kada je zaradila 13,5 miliona dolara. Sićušna Kejt (38) je i dalje jedna od najvećih modnih ikona i zaštitno je lice brenova poput Longchamps, Mango, Rimmel, Top Shop...

1506ljeppotice2Natalija Vodijanova (30) je udvostručila svoju zaradu, koja za ovu godinu iznosi 8,6 miliona dolara, čime je dospjela na treću poziciju (prošle godine je bila 9). Iza nje je brazilska ljepotica i anđeo kompanije Victoria's Secret Adrijana Lima (31) sa godišnjom zaradom od 7,3 miliona dolara.

Lima je na društvenim mrežama popularnija od svih ostalih manekenki tako da se našla i na listi 100 popularnih slavnih ličnosti.

- Moda se vratila klasičnoj ljepoti i danas se najviše angažuju prirodne ljepotice. Prije par godina bila je popularna čudna ljepota i tada su djevojke sa klasičnim crtama lica bile malo zapostavljenje" kaže Dejvid Bonuvrije, predsjednik njujorške agencije DNA koja zastupa Vodijanovu, Doucen Krus (5. na listi) i Alesandru Ambrosio (6).

S obzirom da je od deset mjesta na Forbsovoj listi, čak 6 pripalo "Viktorijinim anđelima", Ed Razek, direktor marketinga ove kompanije, objašnjava koliko su njihove djevojke zaista posebne.

- U cijeloj istoriji kompanije naše revije je radilo samo 140 djevojaka. Na svijetu postoji 7 milijardi ljudi što svaku od njih čini ne jednom u milion, ne jednom u pet miliona niti jednom u deset miliona. One su bukvalno jedne u 50 miliona.

(b92.net)

Portal Analitika