• Sport /
  • Fudbal /
  • Skandal u Bijelom Polju, het-trik Đorđevića u Baru: Jedinstvo zaustavilo prvaka, slavili Mornar, Sutjeska i Petrovac

U Meridianbet Prvoj CFL večeras na programu bila četiri duela

Skandalozna odluka sudija u Bijelom Polju, het-trik Bobana Đorđevića u Baru, uz pobjede Mornara, Sutjeske i Petrovca i remi Jedinstva i Dečića, obilježili su prvi dan sedmog kola Meridianbet Prve CFL.

Skandal u Bijelom Polju, het-trik Đorđevića u Baru: Jedinstvo zaustavilo prvaka, slavili Mornar, Sutjeska i Petrovac Foto: UGC

Jedinstvo je, uprkos tome što je oštećeno odlukom sudija na nesvakidašnji način, ostalo neporaženo protiv Dečića (1:1). Mornar je bio bolji od Arsenala (4:0), Sutjeska je osvojila tri boda na gostovanju Otrantu (1:3), a Petrovac je trijumfovao protiv Bokelja u Kotoru (0:1).

Sutjeska slavila na povratku Savovića, Janjićeva bravura obilježila meč

Na povratku Milije Savovića, Sutjeska je stigla do pobjede, i to u Podgorici, protiv neugodnog Otranta - 1:3 (1:2).

Gosti su poveli u 15. minutu - Kalezić je nakon lijepog prodora plasirao loptu u mrežu. No, tek dva minuta kasnije, uslijedilo je poravnanje. Valentin Rudović sjajno je šutnuo sa 20 metara i pogodio suparničku mrežu.

U 33. minutu vidjeli smo najljepši potez na utakmici. Kalezić je proigrao Janjića, koji je sa ivice šesnaesterca prekrasno šutirao i poslao loptu ispod same prečke. Pitanje pobjednika riješeno je u 60. minutu. Krstović je poslao loptu ka Đurković je rutinski poslao u gol.

Skandalozan 'gol' u Bijelom Polju: Jedinstvo zaustavilo prvaka

Jedinstvo i Dečić podijelili su bodove u Bijelom Polju - 1:1 (0:1). Međutim, taj ćemo duel pamtiti po nevjerovatnoj odluci sudija.

Naime, prvo poluvrijeme u potpunosti je obilježio gol Čagasa u 39. minutu koji, zapravo – nije bio gol. Fudbaler Dečića poslao je loptu glavom, golman Aković je zaustavio na samoj gol liniji, ali je pomoćni sudija Rašović procijenio kako je to bio pogodak.

Burne su bile reakcije i domaće publike i igrača Jedinstva, ali sudija Savović bio je neumoljiv i pokazao na centar.

Burno u Bijelom Polju: Dečiću priznat gol iako lopta nije prešla liniju
4
Burno u Bijelom Polju: Dečiću priznat gol iako lopta nije…
14.09.2024 18:46

Do kraja prvog dijela moglo je biti i 0:2, ali je Pulejo iz izgledne pozicije pogodio stativu.

Domaći su poravnali u 48. minutu. Bošnjak je sa ivice šesnaesterca odlično šutnuo i prebacio loptu preko loše postavljenog golmana Nikića.

Do kraja smo vidjeli dvije velike šanse Puleja, ali i jednu Koraća, pri čemu se rezultat nije mijenjao.

Mornar 'proradio', Đorđević upisao het-trik

U prvom od dva večerašnja primorska derbija, Mornar je konačno 'proradio'. Barani su na Topolici bili ubjedljivi protiv Arsenala - 4:0 (1:0). Pritom, Boban Đorđević upisao je het-trik, a sva tri gola dao je u razmaku od 29 minuta.

Meč je otvoren ranim pogotkom Trifunovića. Iako su domaći nastavili sa napadima, na drugi gol čekali su do 47. minuta - nakon kornera, strijelac je bio Đorđević.

U 56. minutu - Đorđević je još jednom zatresao mrežu, ovog puta nakon što je primio na desetak metara od protivničkog gola. Sjajno izdanje Đorđević je krunisao het-trikom u 76. minutu - dobio je loptu na tridesetak metara, dao se u solo prodor i potom prevario suparničkog čuvara mreže.

Petrovac se ne zaustavlja: Poravnali se sa Podgoričanima na čelu tabele

Petrovac je nastavio sa izvrsnim izdanjima - večeras je slavio na gostovanju Bokelju, rezultatom 0:1 (0:1)

Tek što je meč pod Vrmcem počeo – gosti su poveli. Ličinu je matirao Kastanjeda, koji je time postigao drugi ovosezonski pogodak.

Mogli su Petrovčani sve da riješe u 58. minutu – Carević je šutnuo iskosa, savladao Ličinu, ali se gotovo niotkud stvorio jedan od defanzivaca Bokelja i ispucao loptu prije nego je ona ušla u mrežu.

Čuvali su gosti rezultat, nije ekipa Bokelja bila do kraja naročito opasna, pa su tri boda otišla u Petrovac.

Jedinstvo - Dečić 1:1 (0:1)

(0:1 - Čagas 39', 1:1 - Bošnjak 48')

Bokelj - Petrovac 0:1 (0:1)

(0:1 - Kastanjeda 5')

Otrant - Sutjeska 1:3 (1:2)

(0:1 - Kalezić 15', 1:1 - V. Rudović 17', 1:2 - Janjić 33', 1:3 - Đurković 60')

Mornar - Arsenal 4:0 (1:0)

(1:0 - Trifunović 2', 2:0 - Đorđević 47', 3:0 - Đorđević 56', 4:0 - Đorđević 76')